Nesuďte knihu podle obalu. Drsný motorkář je pod pokličkou někým jiným

Říká se, že nemáme soudit knihu podle obalu. Někdy je to ovšem těžké a předsudkům se nevyhneme. Mohli bychom předpokládat, že někdo, kdo nosí na hlavě dredy a kůži má samé tetování zrovna vylezl z vězení, ale omyl. Může to být milující otec, který se vzorně stará o svou rodinu. Věříme, že takové problémy dnes a denně řeší například motorkáři. Vousy, těžké stroje, tetování, prostě vzhled kriminálníka jak vyšitý. Ale pamatujte si, pokud takového člověka skutečně neznáte, nikdy jej nemůžete nazvat „špinavým motorkářem“, jako to udělala jedna maminka čekající ve frontě na občerstvení.

V davu se neztratí

Když Luc Perreault přijel k rychlému občerstvení na své motorce a postavil se do fronty, padl do oka malé dívence. Svým vzhledem v davu vyniká, takže není divu, že jeho impozantní postava malé dítě ihned zaujala. Když mu holčička řekla ahoj, Luc se usmál a pozdrav ji opětoval. Ale maminka dívenky se příliš nadšeně netvářila a to, co řekla, si rozhodně za rámeček nedá.

Předčasné soudy

„Nemluvíme se špinavými motorkáři,“ řekla matka a chytila dcerku za ruku a spěchala pryč. Přestože Luc může působit jako drsňák, tato věta ho zranila. Proto měl potřebu vyjádřit se a ukázat své skutečné já na sociálních sítích. „Rodině v červeném SUV dnes u Tima Hortona… Ano, jsem velký, vážím 140 kilo, jsem motorkář a mám plno tetování. Jsem svářeč, jsem hlasitý, piju pivo a vypadám, jako že sním vaši duši, když se na mě jen špatně podíváte. Co ale nevíte, je to, že jsem šťastně ženatý už 11 let, moje děti mi říkají tati, jsem absolvent vysoké školy.

Moje matka je na mě hrdá a všem říká, jaké má štěstí, že má tak úžasného syna a moje neteře a moji synovci jsou vždy rádi, když vidí strýčka Luca. Když si moje dcera zlomila ruku, plakal jsem víc než ona. Čtu knihy, pomáhám válečným veteránům a dokonce jsem brečel u Armagedonu. Takže až příště pozdravím vaši malou holčičku a vy ji popadnete a odtáhnete pryč se slovy, že se se špinavými motorkáři nebavíte, pamatujte, že i když jste urazili mé city, tenhle špinavý motorkář bude prvním člověkem, který vrazí do vašeho hořícího domu, aby zachránil rybičky vaší holčičky, aby nebyla smutná,“ napsal Luc na svůj facebookový profil.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Happiest.net