Svobodný muž vyhrál byrokratický boj nad úřady. Adoptoval malou holčičku s postižením

Vidět v lidech dobro je občas těžké, proto je každý projev laskavosti a dobroty tak vzácný, že stojí za to jej šířit dál. My jsme se rozhodli k vám přinést příběh svobodného otce, jenž adoptoval malou dívenku s Downovým syndromem. V době jí bylo pouhých 13 dní. Musel překonat spoustu papírování, než byl určen za otce, ale podařilo se.

Boj s úřady

Luca Trapanese je svobodný rodič, kterému se povedlo něco neuvěřitelného. Italské sociální služby jen zřídka umožní péči svobodným rodičům. A také diskriminují homosexuály. Luca je mužem, který patří do obou kategorií, tudíž touha po dítěti jej stavěla do obtížné situace.

Nevzdal se

Luca se však nevzdával. Stále se nabízel k adopci dvoutýdenní Alby, která trpí Downovým syndromem. Věděl totiž, že je to správná věc. Po dlouhém boji se sociálními službami se stal Luca svobodným otcem krásné dcerky, jež konečně měla milující domov poté, co ji tolik potenciálních rodičů už odmítlo.

Ničení stereotypů

Luca věří, že jeho případ adopce ničí stereotypy o otcovství, náboženství i rodině. Jeho láska k dítěti v nouzi jen ukazuje, že má vše, co by každý otec měl mít a co každé dítě od rodičů potřebuje. Bez ohledu na jeho sexuální orientaci nebo to, že nežije v partnerském vztahu, je ideální rodičem. Navíc celý život pracuje jako pečovatel pro lidi se speciálními potřebami a vždy snil o tom, že bude otcem. Teď se jeho sny konečně splnily.

Malé Albě jsou nyní dva roky a Luca si je jistý, že se tehdy rozhodl správně. Oba se mají skvěle a jsou spolu neuvěřitelně šťastní. Milují se a to je nejdůležitější.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Theinfo.me