Oblíbené alternativy kávy, které vás nabijí energií stejně, ale přirozeným a zdravým způsobem

Je zvláštní, že při každé ztrátě energie máme tendenci doplňovat palivo pomocí kávy. Přitom existuje spousta jiných a zdravějších možností, jak se opět nakopnout na další povinnosti, které nás během dne čekají. Máte-li rádi kávu, nikdo vám nezakazuje si ji dopřát, ale pokud se dopujete několika šálky denně, jen abyste mohli fungovat, zkuste přejít na následující alternativy.

Mátový čaj

Máta peprná má osvěžující účinky, takže není divu, že její užívání může být užitečné pro výkon při cvičení a pro podporu koncentrace kyslíku v mozku.

Karob

Karob je známý spíše jako alternativa čokolády, je neuvěřitelně výživný a obsahuje vysoké množství pinitolu, jenž má podobné účinky jako inzulín. Ve spolupráci dalšími vitamíny a minerály obsaženými v karobu dodává energii.

Ženšen

Když se podíváte na složení oblíbených energetických nápojů, pravděpodobně zahlédnete i ženšen. V tradiční čínské medicíně byl ženšen používání jako nástroj doplňující energii a zostřující mysl. Dnes se používá především pro lepší paměť a vytrvalost, stejně jako pro zvýšení koncentrace.

Maca

Bylina ke zlepšení mentálního soustředění při boji s únavou. Jako ingredience do smoothie nebo čaje je skvělým způsobem, jak začít ráno.

Rhodiola

Rozchodnice růžová je vytrvalá kvetoucí rostlina, která se často používá ke zvýšení energie, vytrvalosti, podpoře pozornosti a paměti. Existují důkazy o tom, že rhodiola může podporovat fyzický výkon a zmírňovat duševní únavu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mindbodygreen.com