Obrácené neboli reverzní mytí vlasů – v čem spočívá jeho tajemství a proč by ho měl vyzkoušet každý, kdo se potýká s řídnutím vlasů a mastnotou

Předpokládáme, že každá žena i muž mají svou zavedenou rutinu péče o vlasy. Stejně jako většina lidí, určitě i vy nejdříve nanesete šampón jednou nebo dvakrát a poté opláchnete. Ale slyšeli jste už o obráceném neboli reverzním mytí vlasů? Tento postup spočívá v tom, že nejdříve na vlasy nanesete masku nebo kondicionér a teprve pak šampón.

Proč obrácené mytí vyzkoušet?

Toto pořadí použití vlasových přípravků je ideální pro ty, kteří se trápí s řídnutím vlasů, a to zejména z jednoho důvodu – budete mít jistotu, že veškerý balzám je pryč. Kondicionér by měl vlasy především zjemnit, ale často se stává, že zbytky zůstanou ve vlasech i po opláchnutí.

Šampón by měl být použit pouze na kořínky, zatímco balzámy a kondicionéry pouze na konečky. Šampón, jenž je aplikován u pokožky hlavy, se při mytí dostane na celou délku vlasů, což bohatě stačí. Výměna pořadí užívání vlasových přípravků dodá vlasům sílu a lesk a jako bonus se zbavíte rychle přicházející mastnoty.

Znáte tuto netradiční metodu mytí vlasů? Jaké jsou vaše zkušenosti? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com