Koupili dům s ocelovými dveřmi na dvorku. Když je po letech otevřeli, naskytl jsem jim pohled do daleké minulosti

Rodina si koupila nový dům, na jehož dvorku si všimla velkých ocelových dveří. Nic zvláštního si o nich nemyslela, domnívala se, že se možná jedná o vchod do krytu nebo odvodňovací přístup. Nevěnovala jim tedy příliš velkou pozornost, a to dlouhých 10 let, co v domě žila. Až poté ji přepadla zvědavost.

Už nemohli čekat

Nikdo ze členů rodiny už to nemohl vydržet. Přemohla je zvědavost a řetězy zamykající těžké dveře přeštípali. Otevřeli je a našli několik centimetrů kalné vody v komoře, kterou předchozí majitel domu postavil pro svou rodinu, aby ji ukryl v případě jaderného útoku. Takže přece jen kryt. Při pohledu dolů do temné díry uviděli několik starožitných zapečetěných vojenských krabic, které se vznášely v bahenní hladině. Jejich vzrušení samozřejmě rostlo, protože neměli ponětí, co je uvnitř. Podívali se tedy blíže a zahlédli, že se jedná o krabice na výbušniny a munici. Ihned zavolali příslušné úřady.

Plně zásobený protiatomový kryt

Rodina si myslela, že je to jen prázdný podzemní prostor, ale všichni byli naprosto šokováni, když agenti otevřeli krabice a odhalili obsah. To, co našli, bylo přinejmenším překvapivé. Bunkr byl postaven před 50 lety, zásobený vojenskými bednami, zapečetěný a zapomenutý, dokud nepřeštípali řetězy a znovu ho neotevřeli. Protiatomový kryt byl plně vybaven.

Našli zapečetěné kontejnery na vojenskou munici a výbušniny. Jakmile byly kontejnery prohlášeny za bezpečné, otevřeli je. Předchozí majitel si sbalil všechny potřeby na dvoutýdenní pobyt v bunkru. Vše bylo dokonale zachováno z doby před 50 lety. Našli toaletní papír, bonbóny, nouzové zásoby, rozinky a místní telefonní seznam. Předchozí majitel odvedl skvělou práci.

Úvodní obrázek: S vědomím Ken Zwick, Zdroj: Dailymail.co.uk