Odborníci apelují na rodiče, nevychovávejte dceru pouze jako ženu v domácnosti

Existují profese, které jsou charakterizovány jako „mužské“ nebo „ženské“. Jistě sami nechcete, aby se takto uvažovalo o vás samotných a vašem povolání, protože většinu zaměstnání mohou provozovat obě pohlaví. Naše děti proto dnes vyrůstají prakticky v „neutrálním“ světě, a proto se musí od velmi útlého věku učit dělat vše a ne pouze to, co je určeno pro jejich pohlaví. Odborníci tvrdí, že by se s tím mělo začít od velmi útlého věku prostřednictvím her.

Jak toho dosáhnout?

Začněte u naprostého základu pro každé dítě. Neváhejte dceři dát hračku primárně určenou pro chlapce. Můžete si myslet, že fotbalový míč nebo auta a nářadí jsou jen pro chlapce, ale nakonec se s nimi musí naučit zacházet i dívky. Povzbuzujte své dcery, aby alespoň na chvíli opustily své růžové hračky a panenky a vyzkoušely také další hračky, které budou později potřebovat, až si budou hrát v kolektivu s dalšími spolužáky.

Nemusíte vůbec zacházet do extrému a zakazovat jim, aby si hrály se svými dívčími hračkami, panenkami a kuchyňským náčiním, ale nechte je, ať si mohou vybrat z více variant, které jsou určeny většinou pro chlapce. Během hraní v mateřské i základní škole se začnou stýkat i s chlapci, vstoupí do jejich myšlení a budou předem náležitě připraveni na to, co je čeká, až vyrostou. Pamatujte, že jsou ve výhodné pozici, protože se přirozeně rychleji vyvíjejí a díky vám na tom budou ještě lépe.

Neizolujte děvčátka od chlapců

Máte-li v sousedství chlapce, bylo by velmi dobré, aby se mohli každý den stýkat, učit se jeden od druhého a společně si hrát. Pokud to tak není, mohli byste domluvit schůzku s chlapci v jejich věku, aby se dostaly do kontaktu i s opačným pohlavím. Podle výzkumu se odborníci na dětský vývoj domnívají, že dívky, které přísně dodržují „dívčí“ hry, nejsou tak rozhodné, očekávají, že první krok vždy udělají chlapci, zatímco v dospělosti profesionálně zaostávají, protože nepřijímají snadno iniciativu a mají v profesním životě nízkou sebeúctu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Newsitamea.gr