Odbourejte stres na pracovišti za méně než pár vteřin. Obyčejné žvýkání je jednou z užitečných metod

Všichni jsme oběťmi dnešního uspěchaného světa a téměř každý den se dostáváme do stresu, zvláště v ten pracovní. Bojujeme každý den, ať už s malými nebo velkými překážkami a občas se stane, že nás stres naprosto pohltí a my nemůžeme normálně fungovat. Proto vám dnes přinášíme způsoby, jak odbourat napětí rychle a snadno a dostat se zpět do běžného režimu, a to zejména v práci.

Žvýkání

Možná se to zdá banální, ale kus žvýkačky nebo čerstvá máta vám mohou pomoci zbavit se těchto problémů. V podstatě se jedná o jakousi meditativní žvýkací činnost, která vám pomůže odchýlit se od stresových situací.

Magnetická rezonance

Představte si, že jste na magnetické rezonanci, která skenuje celé vaše tělo. Jakmile vás přepadne stres, zavřete oči a začněte si v hlavě procházet každou část svého těla od hlavy až k patě, dokud si nevšimnete napjaté oblasti. Snažte se ji uvolnit nejlépe pohybem.

Buďte jako kočka

Emocionální stres často spouští fyzické příznaky, které můžete zmírnit různými technikami. Představte si, že jste kočka a lehce se hlaďte svýma rukama, dokud neucítíte pocit úlevy a pohodlí.

Rozmačkejte svůj stres

Jinak řečeno, mějte stále u sebe gumový předmět, který lze lehce stlačit. Například měkký míček nebo malé vycpané zvířátko, které budou vždy připravené na vaše intenzivní záchvaty úzkosti. Díky nim můžete vytlačit své problémy do zapomnění.

Koupelna jako tělocvična

Pokud potřebujete okamžitý únik ze situace a uvolnění adrenalinu, zalezte si do koupelny nebo místnosti, kde vás žádný kolega nemůže překvapit. Zaskákejte si nebo boxujte do prázdna, dokud se vaše agrese neuvolní.

Vůně

Vůně může být často velmi silným spouštěčem vzpomínek. Pořiďte si parfém nebo sprej, který vám připomene relax na dovolené, kde jste trávili příjemné chvíli s rodinou nebo přáteli. Přeneste tak kus své dovolené i na vaše pracoviště kdykoli, kdy budete potřebovat utéct od reality.

Jak se se stresem perete vy? Napište nám některé své metody do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli, rodinou a především kolegy.

Zdroj: womenworking.com