Beznaděj dohnala bezdomovce k trestnému činu, kterým ale získal přítele na celý život. Po jeho smrti objevil dopis, který všechno změnil

Dokud její manžel nezemřel, žila Mia Ellis šťastně ve svém starém domě. Když ale zůstala sama, ukázalo se, že péče o dům je pro 89letou ženu příliš obtížná. Neměla děti, a tak si musela vystačit sama, ale dům vyžadoval stále více práce a investic. Dům postupně chátral a žena byla čím dál tím méně schopná se o sebe postarat. Jednoho dne se však vše změnilo.

Hlasitý zvuk uprostřed noci

Když se Mia uprostřed noci probudila kvůli hlasitému zvuku, který uslyšela ze spodního patra, nevěděla, co se děje. Zdálo se, že hluk vycházel z obývacího pokoje, a proto rychle vstala z postele, sebrala pistoli, kterou po sobě její manžel zanechal, a opatrně sešla po schodech dolů. V obývacím pokoji nikoho nenašla, ale když udělala pár kroků do kuchyně, znovu zaslechla ony podivné zvuky. V tom uviděla stín v rohu místnosti. Namířila na něj zbraň a zakřičela „Kdo jste? Budu střílet!“.

Nezvaný host

„Prosím, nestřílejte!“ ozval se stín. „Chtěl jsem tu jen přespat, jsem bezdomovec.“ Mia sklonila zbraň a rozsvítila světlo. Zloději bylo asi 40 let, ale vypadal tak špatně, že by si ho mohla snadno splést s šedesátníkem. Mia ho zavedla na pohovku v obývacím pokoji a pokynula mu, aby se posadil. Vytáhla z lednice nějaké jídlo a posadila se do křesla vedle něj. Vyzvala jej, aby se najedl a povyprávěl jí svůj příběh.

Pomoc v pravý čas

Mluvili spolu celou noc. Scott mluvil o své závislosti na drogách. V důsledku toho přišel o všechno: o práci, rodinu i domov. Už nějakou dobu se snaží se zlozvykem skoncovat a vrátit se do normálního života, ale ukázalo se, že je to nesmírně těžké. Kromě závislosti trpěl Scott také různými psychickými problémy, které mu ztěžovaly hledání práce. Té noci se rozhodl strávit noc v Miině teplém domě bez jakéhokoli zlého úmyslu.

Nerozluční přátelé

Mia pozorně poslouchala Scottův příběh. Když skončil, učinila mu velmi neobvyklou nabídku. Mia se rozhodla, že si mohou navzájem pomoci. Scott zoufale potřeboval úkryt a ona mohla použít pomocnou ruku ke spravování domu. Nabídla mu tedy, aby se k ní nastěhoval. Během příštího roku pomáhal Mie, jak jen mohl.

Rok po seznámení zemřela

Bohužel Mia zemřela ani ne rok poté, co se k ní Scott nastěhoval. On sám se znovu zhroutil, ztratil jediného přítele. Bylo toho na něj moc. Netrvalo dlouho a začal se opět uchylovat k drogám, aby zmírnil svou bolest. Ale pak si vzpomněl na slova staré ženy: „Ušel jsi dlouhou cestu, Scotte.“. Sebral se a poprvé od její smrti vstoupil do Miiny ložnice.

Dopis, který mu změnil život

Na stole vedle postele ležel dopis. Když dočetl, nemohl uvěřit svým očím – Mia se s ním loučila a odkázala mu svůj dům i veškerý svůj majetek.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk