Cestování podle charakteru osobnosti. Spočítejte si své osudové číslo a zjistěte, kam se v letošním roce vydat na dovolenou

Plány na rok 2022 jsou v plném proudu a mimo jiné lidé také přemýšlejí o cestování, protože se pomalu otevírají hranice států, které byly uzavřené kvůli pandemii koronaviru. Kam se podívat, co vidět a zažít? Jednou z možností, jak si naplánovat nový cíl cesty je pohlédnout do numerologie, která nabízí odpověď na tyto otázky podle charakteru nositele daného čísla.

Čísla životní cesty

Co je numerologie? Základem numerologie je výpočet životního čísla na základě data narození. Z tohoto jednociferného čísla pak numerologové jako doktorka Madhu Kotiya vyvozují základní charakteristiky daného člověka a dokáží odhalit jeho povahu, další rysy nebo schopnosti. A jak získat toto číslo, ze kterého vyplývají veškeré informace? Nejprve je nutné si zapsat datum narození ve formě DD/MM/RRRR a následně sečíst všechna čísla za sebou. Pro názornost lidé narození 30. 3. 2000 sečtou 3 + 3 + 2 a číslo jejich životní cesty je 8. V případě, že po sečtení vyjde dvouciferné číslo, musí se ještě dodatečně sečíst. U data narození 8. 9. 1997 je výsledek 43, životní číslo je tedy 7 (vzniklé součtem čísel 4 + 3).

Číslo 1: Místa, poskytující dobrodružství 

Lidé s životní cestou čísla jedna se vyznačují inovativním myšlením, s tím souvisí i jejich cestovatelské sny, které zahrnují netradiční místa nebo lokality, které mohou podpořit jejich kreativitu. Lokality, které jim skýtají možnost vybít soutěžního ducha, jsou pro ně ty pravé. Většinou se jedná o nová nebo nezprofanovaná místa, která nepodléhají masové turistice.

Číslo 2: Ve společnosti přátel

S rodinou nebo přáteli, ale rozhodně nikdy ne sólo? To je charakteristický přístup pro cestovatele s číslem dvě, protože milují známé lidi kolem sebe. Navíc jsou pro ně ochotni udělat vše, aby se cítili na cestách dobře a šlo o výborně strávený čas. Lidé tohoto čísla jsou na vážkách s výběrem lokality, proto vybírají takovou, která láká všechny kolem a nabízí pro každého něco.

Číslo 3: Neúnavný průzkumník

Objevují svět, a přitom jsou veselí a plni optimismu? To je typické pro lidi čísla tři, kteří neváhají cestovat do největších světových velkoměst, ve kterých se pohybují jako ryby ve vodě, ale neztratí se také v nejvíce zapomenutých domorodých vesničkách v asijských velehorách nebo v africké poušti. Milují objevování a poznávání lidí, zvyků a odlišných kultur, jsou se vším spokojení a s každým jsou zadobře. Proto si vždy odnesou ty nejlepší zážitky.

Číslo 4: Není nad organizaci

Předem naplánované a dopodrobna připravené dobrodružství, to je sen skupiny čísla čtyři. Před cestou nechybí detailní zkoumání destinace nebo poznámky s turistickými atrakcemi k návštěvě. Cestovatele toto číslo vede k celoživotní snaze o poznání a snaží se neustále zdokonalovat a učit něco nového. V letošním roce by se ale těmto jedincům hodilo spojit takové cestování s odpočinkem, možností jsou exotické ostrovy nabízející dobrodružství v pralese i pobyt na pláži.

Číslo 5: Neohrožený světoběžník

Jestli o lidech nějakého čísla lze říci, že je cestování jejich denním chlebem, pak je to skupina čísla pět. Snad se už rodí se zlatým pasem, který umožňuje vstup do všech zemí, kde mohou poznávat rozdílné kultury a zažívat nevšední dobrodružství. Dostává se jim jich mnoho, protože milují zážitky a snaží se vždy si dopřát to nejlepší. I jim ale letos bude lépe na poklidném mořském pobřeží.

Číslo 6: Doma je krásně

Lidé čísla šest milují spíše tuzemské cestování, protože dostat je ven, je doslova nadlidský úkol. Když se to však podaří, dokáží pečlivě naplánovat dovolenou do nejmenších detailů. Vyhledávají zajímavosti a pamětihodnosti k návštěvě, nezapomenou na muzea ani galerie. Co si ale budeme namlouvat, to nejlepší cestování přináší neplánovaná dobrodružství slibující kouzelný čas.

Číslo 7: Do přírody nebo k vodě

Lidé sedmičky mají analytické myšlení, ale také se uchylují k duchovním otázkám, proto vyhledávají místa spojená s přírodou nebo vodou, u které si mohou poležet a popřemýšlet. Výborné jsou pro ně pobyty ve vysokých horách, lákavé jsou Himaláje, na škodu není trekking v italských Alpách nebo vyjížďky na kolech v Provence či procházky po francouzských vinicích se zastávkami v nejznámějších vinařstvích.

Číslo 8: Spojení příjemného s užitečným

Obchodního ducha nezapřou lidé osmičky, kteří často kombinují volný čas a cestování s obchodem a možnostmi různých investic. Při svých cestách využívají špičkové hotely s all inklusive programy a neváhají si připlatit za jízdy 1. třídou či lety v business class. Nebojí se cestovat do hůře dostupných oblastí nebo nebezpečných lokalit, protože se jim tam naskýtá šance obchodovat. Letos je však čas na změnu a hodilo by se pro tentokrát nemíchat dovolenou s prací, vhodné jsou opuštěné nebo méně navštěvované ostrovy.

Číslo 9: Cesta je cíl

Lidé devítky jsou romantici tělem i duší a cestování patří plně do jejich života, protože jejich cílem je samotná cesta, kdy mohou poznávat různé kultury a seznamovat se s ostatními lidmi. Nebojí se dobrodružství a neváhají cestovat přes celou zeměkouli. Je však na čase letos vybrat destinace nabízející klid a možnosti pro odpočinek, hodí se najít si čas na sebe sama a popřemýšlet o budoucnosti. Nabízí se i wellness pobyt doplněný o cvičení jógy, což napomůže osvěžit tělo i ducha.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: India.com