Odstranění inkoustu z rukou nemusí být žádná věda. Díky těmto jednoduchým trikům půjde dolu raz dva

Kuličková pera, fixy, propisky, cokoli, co obsahuje inkoust, nějakým záhadným způsobem nekončí pouze na papíře, ale i na našich rukou, oblečení nebo dokonce i koberci. Inkousty na bázi vody jsou dočasné a rozpustné ve vodě, což znamená, že si stačí umýt ruce mýdlem a vodou a jsou pryč. Ovšem na ostatní typy inkoustů potřebujete něco silnějšího, například rozpouštědla obsahující aceton nebo třecí alkohol. Abyste už nikdy nemuseli chodit s modrýma rukama, ukážeme vám, jak odstranit zrádný inkoust ze své pokožky raz dva.

Šampón

Šampón je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit skvrn od inkoustu na kůži i nehtech. Na znečištěné místo naneste šampón a nechte několik minut působit. Poté odstraňte hadříkem nebo papírovou utěrkou. Stírejte, dokud inkoust nezmizí.

Zubní pasta

Zubní pasta slouží i k několika jiným účelům než jen k čištění zubů. Obsahuje totiž jemná abrazivní činidla, která dokáží odstranit spoustu nečistot. Kromě inkoustu ji můžete použít na odstraňování skvrn z oblečení, pastelek ze stěn, k čištění světlometů nebo bot či k leštění šperků. Naneste zubní pastu na inkoustovou skvrnu a pár vteřin třete prstem. Nechte minutu nebo dvě působit a poté otřete hadříkem nebo papírovým ručníkem. Umyjte si ruce mýdlem a vodou a použijte hydratační krém na ruce.

Jedlá soda a cukr

Hrubá konzistence jedlé sody a cukru pomůže odstranit skvrny od inkoustu v jednom okamžiku. Smíchejte obě složky ve stejném poměru a směsí drhněte postižené místo. Pokračujte, dokud si nevšimnete pozitivních změn. Ujistěte se, že na pokožku nevyvíjíte příliš veliký nátlak, abyste se nezranili.

Citrónová šťáva

Citrón se běžně používá pro účely čištění domácnosti především díky svým bělícím účinkům. Dobře rozpouští špínu a zároveň dezinfikuje povrch. Rozkrojte citrón na dvě poloviny a třete jím po špinavé pokožce. Během toho citrón jemně tiskněte, aby vyteklo trochu šťávy. Poté otřete hadříkem.

Odličovač make-upu

Odličovací kosmetické přípravky na oči a obličej mohou být stejně účinné i pro odstranění inkoustových skvrn z pokožky. Jednoduše naneste odličovač na pokožku a otřete vatovým tampónkem. Poté umyjte teplou vodou a mýdlem.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: fabhow.com