Odstranění skvrn na koženém oblečení snadno a šetrně. Pomůže zubní pasta nebo alkohol

Máte svou oblíbenou koženou bundu nebo kalhoty, ale najednou se na módním kousku objevila skvrna, s kterou si nedokážete poradit? Nemějte obavy, i tento problém má snadné řešení. Dokonce hned několik! Kůže je jedním z nejvšestrannějších materiálů, který lze použít k výrobě téměř čehokoli – bund, sukní, obuvi, kalhot i kabelek. Zatímco je kožené zboží dost vyhledávané a také celkem drahé, dá se snadno zašpinit. Nejlepší by samozřejmě bylo, abyste skvrnu okamžitě setřeli, ale pro další čištění doporučujeme následující metody.

Tekuté mýdlo

Tekuté mýdlo a voda tvoří jednoduchý čistící roztok, který lze aplikovat na kůži bez dalšího poškození. Jedná se o jemný, ale velice účinný prostředek. Poměr mýdla a vody by měl být 1 : 8.

Třecí alkohol

Třecí alkohol působí jako silný dezinfekční a čistící prostředek. Můžete jej použít v podstatě na cokoli, i na kožené zboží. Je zvláště účinný při odstraňování dlouhodobých skvrn, včetně inkoustových, olejových a mastných. Dejte si ale pozor, abyste alkohol nenanášeli přímo na kůži, nejdříve jej zřeďte vodou. Nastříkejte na skvrnu a papírovou utěrkou jemně třete postižené místo.

Citrónová šťáva

Oblíbený čistící prostředek, který dokáže odstranit i ty nejnáročnější skvrny. Jelikož ale aplikace citrónové šťávy může být celkem agresivní, zřeďte ji dětským olejem. K jedné čajové lžičce citrónové šťávy přidejte dětský olej a naneste na skvrnu. Nechte působit 10 minut a otřete čistým hadříkem.

Zubní pasta

Zubní pasta obsahuje abrazivní, hrubé látky, což je důvodem, proč je tak dobrá při čištění skvrn. Zakryjte ji bílou pastou, jemně drhněte, nechte působit asi 5 minut a poté setřete navlhčenou papírovou utěrkou.

Použili jste některou z těchto metod? Co na ně říkáte? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: fabhow.com