Odstraňte ze svého života návyky, kvůli kterým stárnete rychleji

Vidíte se v zrcadle starší než ve skutečnosti jste? Kromě genetických předpokladů existuje i mnoho jiných faktorů, které přispívají ke stárnutí. Odstraníte-li 10 následujících návyků, které způsobují rychlejší stárnutí, udržíte si déle mladistvý vzhled.

Nízkotučná strava

Jako prevence před vznikem vrásek slouží konzumace omega-3 mastných kyselin, které pomáhají udržet pokožku pružnou a hladkou. Nízkotučná strava, ač se to tak nejdříve nezdá, nás těchto složek zbavuje, a proto rychleji stárneme.

Pití skrze brčko

Pijete-li převážně brčkem, musíte při každém loku zúžit rty, což vytváří kolem úst vrásky. Totéž platí pro kouření. Pijte raději přímo ze skla a pokud jste kuřák, pokuste se tento zlozvyk odstranit z vašeho života.

Spaní na boku

Spaní na boku s tváří zabořenou do polštáře způsobuje vrásky na tvářích a bradě. Odborníci doporučují spát raději na zádech. Je to nejlepší způsob, jak zůstat mladý, čerstvý a odpočinutý.

Špatné držení těla

Špatné držení těla odklání páteř od své výchozí polohy a v důsledku toho se svaly a kosti abnormálně napínají, což způsobuje bolest, únavu a možná i trvalou deformitu.

Používání opalovacích krémů pouze na dovolené

Nadměrné vystavování se UV záření je hlavní příčinou předčasného stárnutí pokožky. Používejte opalovací krémy, i když je zataženo, jelikož mraky blokují jen 20% UV záření.

Nadměrné vytápění domácnosti

Při nadměrném vytápění domácnosti se vystavujete velmi suchému vzduchu. Vaše pokožka a vlasy se vysuší a na vaší tváři se tak objeví více vrásek.

Úplné vynechání cukru

Všichni víme, že cukr pro nás není dobrý, ale to i stres. Někdy prostě musíme zakousnout nějakou malou sladkost a obalit si nervy, pokud nás to uklidní a učiní šťastnějšími.

Příliš časté sledování televize

Studie zjistila, že každou hodinou strávenou sledováním televize, zkracujete délku svého života o 22 minut. Sedíte-li příliš dlouho na gauči nebo na židli, zkuste se každou půl hodinu zvednout a jít se trochu projít.

Nedostatek spánku

Dospělí potřebují nejméně 7 hodin spánku. Nedostatek vede pouze k tomu, že vypadáte unaveně a zkracujete si život. Odborníci doporučují chodit spát dříve, jakmile cítíte nedostatek energie, mentální zpomalení nebo nabírání na váze.

Stres kvůli nedostatku organizace

Chronický stres způsobuje vážné poškození buněk, což může urychlit proces stárnutí. Neodkládejte věci, které musíte udělat. Snažte se vše stihnout včas.

zdroj: brightside.me