Hrůzná španělská tradice, která opět zapojuje do své zábavy býky, tentokrát trpící způsobem, nad kterým zůstává rozum stát

Hrůzné záběry jednoho z nejbrutálnějších festivalů ve Španělsku ukazují býka s hořícími rohy připoutanými ke kusu dřeva. Jedná se o každoroční španělskou tradici v rámci akce Toro Jubilo ve městě Medinaceli ve španělské Soiře. Šílená událost přitahuje každý rok kolem 1 500 diváků.

Krutá fiesta, která se koná o druhém listopadovém víkendu ukazuje sklíčené zvíře připoutané k zemi, zatímco mu muži přivazují kus dřeva k rohům a mažou hořlavým dehtem. Veškeré natáčení a fotografování je během události přísně zakázáno, nicméně organizace přiznává, že někteří lidé proklouzli s aparáty, jež odhalují rozsah zneužívání, kterému jsou býci vystaveni.

Šokující záznam ukazuje vystrašeného býka, běžícího kolem dokola improvizovaného kroužku, který byl pro událost připraven, snažícího uhasit oheň, který může trvat až hodiny. El Toro Jubilo de Medinaceli je jedním z nejstrašnějších populárních festivalů, které stále ještě ve Španělsku existují. V několika španělských oblastech je každoročně zapalováno více než 3 000 býků.

Skupiny kampaní na ochranu zvířat se snaží prosadit zakázat těchto sportů, při kterých býci trpí. Španělské orgány však označují festival za kulturní událost, která dává jejich zemi zvláštní postavení. Současně podepsalo petici více než 90 000 lidí, kteří žádají papeže, aby zasáhl.

Co si myslíte o španělských tradicích, které využívají zvířata jako atrakci? Ztotožňujete se s názory ochránců zvířat? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: www.dailymail.co.uk