Okurka jako účinná zbraň proti komárům. Už žádné chemikálie a elektrické odpuzovače

Léto je stále ještě v plném proudu a sezóna salátových okurek stále pokračuje, zvláště teď v takových vedrech je velice vhodným osvěžením. Ale už jste někdy uvažovali o využití salátové okurky i jinde než pouze v kuchyni? Jeden velice užitečný tip bychom pro vás měli.

Nálety otravných komárů

V létě vás jistě často navštěvují mouchy a komáři. Je to jedna z nevýhod léta, se kterou se snažíme bojovat každý rok. A letos tomu není jinak. Jenže tentokrát pro vás máme tip na velice účinnou, levnou a snadno použitelnou zbraň bez chemikálií, která vás zbaví otravných útoků komárů.

Salátová okurka jako účinná zbraň

Nevíte-li co jiného použít k zahnání otravného hmyzu než elektrické odpuzovače nebo chemické přípravky, máme pro vás jeden nápad – salátovou okurku. Využijte rady našich babiček a zároveň myslete na životní prostředí. Nakrájejte salátovou okurku na tenké plátky a rozprostřete je všude, kudy mohou komáři vniknout do vaší domácnosti, zpravidla tedy na parapet. Zároveň ji můžete v sáčku zavěsit nad odpadkový koš – silná vůně okurky zažene i mouchy a octomilky, které vábí zápach vyhozeného jídla.

S tímto velice jednoduchým trikem už se nemusíte bát, že by vám v noci komáři nedovolili usnout.

Obrázky: Pixabay