Olivový olej jako účinný lék a prevence před vznikem křečových žil

Kromě toho, že jsou křečové žíly velmi neatraktivní, mohou působit především velikou bolest a nepohodlí, které snižují schopnost normálního pohybu. Postihují převážně starší lidi a těhotné ženy v důsledku hormonálních vlivů. Ve většině případů napadají celé nohy a prostředky k jejich léčbě zpravidla neposkytují takové výsledky, které požadujeme. Ovšem jeden by se přece jen našel!

Olivový olej

Olivový olej je zřejmě jedním z nejsilnějších přírodních léčiv na křečové žíly. Jedná se především o přirozený a bezpečný způsob, jak snížit viditelnost vystouplých žil bez rizik. Zbaví vás příznaků, zabrání komplikacím, jako je krvácení nebo vředy, a zpomaluje jejich šíření. Olivový olej působí nejen jako účinný lék, ale také jako prevence.

Jak použít olivový olej na křečové žíly?

Očistěte pokožku na nohou a zahřejte extra panenský olivový olej. Jakmile bude olej teplý, naneste jej na postižená místa a vmasírujte do kůže krouživými pohyby od chodidel až nahoru. Jemně zatlačte, tím zvýšíte krevní oběh a snížíte bolest i zánět. Nechte působit přes noc. Opakujte denně a sami uvidíte, v jak krátké době vaše křečové žíly zmizí.

Pokožka dokáže velmi rychle absorbovat olivový olej, který detoxikuje tělo, dodá tělu zdravé tuky a omega – 3 mastné kyseliny. Tímto způsobem olivový olej zlepší průchod krve skrze žíly a obnoví funkci jednosměrného průtoku krve v chlopních.

Také se potýkáte s tímto problémem? Nebo snad vaše babička či dědeček? Neváhejte s nimi sdílet tento recept.

Zdroj: organicplannermedia.com