Jednoduchý cvik, ke kterému se nebudete muset přemlouvat. Pomůže s hubnutím i odpočinkem

Lidé tráví velkou část života sezením, proto je nárůst tělesné hmotnosti celkem pochopitelný. Málokdo se pak dokáže přinutit i k té nejlehčí fyzické aktivitě, aby své tělo trochu rozhýbal a udělal něco pro své zdraví. Pro všechny z vás, kteří se potýkají se stejným problémem – nedostatek času, sedavé zaměstnání a nulová energie na konci dne, máme snadnou jógovou pozici, která vám pomůže zhubnout.

Opřené dolní končetiny o stěnu

Není nic jednoduššího, než si lehnout na zem nebo na postel, a zvednout a opřít si nohy o stěnu. Mezi výhody této pozice patří zklidnění nervového systému, snížení stresu a úzkosti a zvýšení žilní drenáže. Může pomoci protáhnout nohy a regulovat hladinu krevního tlaku, zlepšuje krevní oběh a pomáhá zvládat křečové žíly.

Jak správně na to

Sedněte si pravou stranou ke zdi, pokrčte kolena a chodidla vtáhněte dovnitř směrem k bokům. Otočte se nohama proti stěně a lehněte si na záda. Umístěte boky ke zdi, ruce nechte volně, klidně si je položte pod hlavu. Vydržte v této pozici 20 minut.

Výhody v procesu hubnutí

I když existují jiné jógové pozice, které jsou mnohem užitečnější v procesu hubnutí, je důležité poznamenat, že tato poloha ke snížením tělesné hmotnosti výrazně přispívá. Vzhledem k tomu, že se jedná o posilující pozici, může pomoci uvolnit stres, což také snižuje frekvenci stresového přejídání. Navíc je velice jednoduchá, nebudete se muset nijak zvlášť přemlouvat k jejímu provedení, jako například u jiných namáhavějších cvičení. Tato jógová pozice je mimořádně prospěšná pro lidi, kteří si chtějí odpočinout.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Greatist.com