Na první pohled staré oblečení obklopila ve stoce skupinka potulných koček. Nebýt jejich povyku, nikdy by se nezjistila pravda

„Kočičí dívka“, tak by se mohlo přezdívat holčičce, kterou našli obyvatelé indického města Bombaj. Byla kolem ní shromážděná skupina koček, která vytvářela podél silnice silný povyk, syčela, předla, aby se podařilo přilákat pozornost okolí. Teprve pětidenní holčička, jenž byla zachráněna z kanalizace, se nyní zotavuje v nemocnici Rajawadi. Její zdravotní stav je sledován a v rámci toho, co si prožila, se jí vede dobře.

Jak mohla holčička skončit v kanalizaci

Policie o možných motivech příliš nespekulovala. Vzhledem k tomu, že v Indii jsou preferováni synové před dcerami, lze situaci odhadnout tak, že narození dcery se takzvaně nehodilo rodičům do krámu. Ženy jsou často společensky diskriminovány a dívky jsou považovány za finanční zátěž, zejména v chudých rodinách.

Nezákonné potraty

Od roku 1994 jsou v zemi potraty nezákonné, přesto se za záhadných událostí nerodí žádné dívky, což je podezřelé. Poměr pohlaví v zemi je jeden z nejhorších na světě. A i když je většina nechtěných plodů ženského pohlaví potracena s pomocí nelegálních klinik, případy zabití nebo opuštění holčiček ihned po porodu jsou časté.

Ženský policejní tým

Při posledním incidentu však zasáhlo štěstí a miminko bylo nalezeno  policejním týmem vedeným ženami z předměstské čtvrti Bombaje. Policisté našli dítě ležet v kanálu, bylo oblečené v roztrhané košilce a promočené vodou ze stoky. Zoufale naříkalo.

Holčička je ve stabilizovaném stavu

Když bylo dítě převezeno do nemocnice Rajawadi, po kontrole lékaři uvedli, že je holčička v rámci možností stabilní. Situace vyvolala rozruch na sociálních sítích. Fotografie, kterou na místě policie pořídila, zachytila policisty, jak drží novorozeně zabalené v bílé látce. Kdyby potulné kočky nevyvolaly povyk, možná holčička nemusela přežít a ve stoce by zemřela. Bohužel je jisté, že takových případů bude v Indii více. Podobné incidenty týkající se malých dívek jsou běžné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bbc.com