Opuštěnou fenku čekala pomalá a trýznivá smrt vyhladověním. Vše naštěstí dobře dopadlo díky těmto hrdinům

Skupina portugalských cyklistů si užívala nádhernou scenérii na jejich cestě lesem, když jim jejich pohled zkazil srdcervoucí obraz pejska, přivázaného ke kmeni stromu tak těsně, že sotva dokázal pohnout hlavou. Jednalo se o fenku, která téměř nemohla ani stát, jak byla zesláblá hladem. Když cyklisté fenku uviděli, nevěřili vlastním očím. Jaká bezcitná osoba dokáže opustit zvíře takovým způsobem.

Není jasné, jak dlouho byl pejsek ponechán svému osudu, ale byl velmi slabý a stěží se mohl pohybovat. Jak můžete vidět na snímcích, skrze kůži mu prosvítala žebra, takže byl bez jídla pravděpodobně několik dní. Člověk, zodpovědný za tento krutý čin, chtěl, aby zvíře pošlo hladem.

Cyklisté naštěstí našli zubožené zvíře včas. Opatrně k němu přistoupili. Pejsek byl vystrašený, unavený a nevěděl, jak reagovat na přibližující se lidi. Několik mužů jej nechalo pomalu očichat jejich pach, aby si získali důvěru, zatímco ostatní fenku začali krmit jídlem, což ji uklidnilo. Během rozptýlení ji ostatní osvobodili.

Několik organizací na ochranu zvířat informovalo o tomto zrůdném případu a chválilo počínání mužů, kteří fenku osvobodili. „Nechápeme, jak někdo vůbec může pomyslet na to, uvázat psa v lese a nechat ho tam vyhladovět k smrti. Díky bohu, že tato skupina cyklistů jela včas kolem. Doufáme, že fenka najde nový a milující domov, kde bude mít lásku a jistotu, kterou si zaslouží,“ vyjádřila se jedna z organizací.

Sdílejte tento příběh mezi svými přáteli a šiřte informace o skupině hrdinů.

Zdroj: en.stories.newsner.com