Opuštěný a vyčerpaný něžný obr se potuloval prázdnými ulicemi. Jeho záchrana mu přinesla domov na místě, které nikdo nečekal

Jakmile organizace pro záchranu zvířat obdržela hlášení o dvou opuštěných psech, potulujících se ulicemi, okamžitě reagovala. Po příjezdu našli místo dvou pouze jednoho, a sice Novofundlandského psa, který byl tak vyhladovělý a vyčerpaný, že se sotva pohyboval. Jeho přítel bohužel odešel dříve, než členové organizace stačili dorazit. Novofundlanďan dostal pár kousků cheeseburgeru a při té příležitosti mu členka organizace přetáhla přes krk řemínek a pomocí jídla přiměla jít do vozidla.

Pojmenovali jej Everest. Po návratu na stanici dostal Everest teplou sprchu, jež mu dodala opět pocit radosti a poté se čistý a suchý svalil do své kožešinové srsti a vyčerpaný tvrdě usnul. Everest byl patrně něčím domácím mazlíčkem, protože neměl žádný problém být v blízkosti dospělých i  dětí. Byl velmi uvolněný a něžný.

Dobrovolníci nemohli uvěřit, že zanedlouho, asi za dva týdny, obdrželi perfektní žádost o osvojení Everesta z oblasti Ameriky, na kterou pes nemohl být vůbec zvyklý. Vzali jej tedy na 2,5hodinový let do Oregonu, kde Everest poprvé potkal sníh a okamžitě si jej zamiloval. Po vystoupení z letadla si s ním začal ihned hrát, jíst, běhat, válet a všichni věděli, že jsou ve správném cíli. Jeho noví majitelé jej představili chlupatému bratrovi a sestře – Bonnie a Clydovi a zdálo se, že Everest je konečně doma.

Podívejte se na níže uvedené video, kde se dozvíte, jaké velké plány si noví majitelé pro Everesta připravili:

Jak se vám dnešní příběh se šťastným koncem líbil? Nezapomeňte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com