Opuštěný poník si po svém zotavení najde nové kamarády. Vůbec mu nevadí, že jde o jiné členy zvířecí říše

Mezi zvířaty často dochází k přátelství, která se vymykají veškerému chápaní. Láska je asi vážně slepá, protože přátelství vzniká i tam, kde je nečekáme. Něco podobného se stalo opuštěnému poníkovi, který byl nalezen v naprosto kritickém stavu. Sám by v přírodě jistě zahynul, dostalo se mu ale pomoci.

Koník byl téměř bez života

Nejedná se o příběh, kdy zvíře zachránilo jiné. Zuboženého poníka, který vykazoval známky invalidity, se ujala žena jménem Faith Smithová. V době, kdy ho našla, mu bylo teprve šest týdnů. Navzdory tomu, jak bídný byl jeho stav, se tato žena nevzdala a rozhodla se o koníka postarat. Vzala si ho pod svá ochranná křídla, a jak se později ukázalo, dobře udělala. Dala mu jméno Theodore.

Péče se vyplatila

Faith Smithová v té době již měla s malými koníky velké a dlouhodobé zkušenosti: cvičila je tak, aby se mohly stát terapeutickými pomocníky u lidí, kteří byli ve vážném zdravotním stavu – ať už fyzicky, tak také psychicky. Tento obor s miniaturními koníky u nás není příliš známý, nicméně ve větších státech už je poměrně rozvinutý. Tito malí koníci mají výbornou vlastnost: jsou skoro vždycky klidní, stojí a nechají se hladit.

Theodor se proměnil

Theodor vážil jen desetinu toho, kolik by vážit měl. Jeho chuť žít byla ale obdivuhodná. Díky speciálním botám, které od Faith dostal, může nyní chodit, běhat nebo si dokonce hrát. Navzdory tomu, že povyrostl, je stále ještě dost malý a jeho život je stále v ohrožení. V domácnosti Faith ho drží také jeho přátelství se třemi štěňaty, která dosahují jen o něco menší velikosti, než sám koník. Nicméně jsou spolu šťastní a tvoří nerozlučnou čtveřici. I to malému koníkovi jistě dodává chuť do života.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com