Originální kus nábytku lze vyrobit jen z betonu a pár větví

Když vidíte na jednom místě větve, beton a kýbl, může se to zdát jako hromada haraburdí. Ve skutečnosti jsou to ale tři základní věci k výrobě neobvyklé židle nebo stolu. Budete-li dodržovat následující postup, získáte skutečně jedinečný kus nábytku do svého interiéru nebo na zahradu.

Výroba židle nebo stolu z betonu a větví

Připravte si tři silné větve o délce nejméně 16 cm a tloušťce minimálně kolem 4 cm. Čím silnější větve, tím odolnější nábytek. Můžete také použít nohy od staré židle nebo bambusové tyče. Také si předem promyslete, jak chcete výsledný produkt ozdobit. Oblázky, mušle nebo i listy mohou vypadat velkolepě. Existuje mnoho možností, stačí jen zapojit fantazii a najít, co se vám nejvíce líbí.

Výroba takové židle je velice snadná. Nejdříve si musíte připravit kbelík nebo jiný předmět podobného tvaru a vymazat jej rostlinným olejem, což pomůže vyhnout se potížím při vyjmutí betonu. Položte připravené ozdoby na dno nádoby.

Promíchejte asi 5 kg betonu a nechte 10 minut, aby konzistence trochu ztuhla a připomínala husté těsto. Poté nalijte do kbelíku přímo na ozdoby. Vrstva by měla být vysoká asi 10 – 15 cm. 

Opatrně zapíchněte větve tak, aby připomínaly nohy nábytku. Pokud má každá jinou délku, upravte tak, aby byly stejně dlouhé. Zafixujte páskou a nechte výrobek jeden celý den odpočívat, dokud si nebudete jistí, že je beton zcela ztvrdlý. 

Dalším krokem je obrátit výrobek na nohy a odejmout kbelík, což by díky rostlinnému oleji mělo jít snadno. Povrch židle můžete vyrovnat brusným papírem a máte hotovo.

Obrázky: Cpykami