Originální velikonoční dekorace. Výrobte obří kraslice z toaletního papíru a balónku

Velikonoce tu budou co nevidět a my už můžeme přemýšlet nad tím, jakou výzdobu letos vytvoříme. Pokud patříte mezi ty, kteří se v podobných věcech vyžívají a mají potřebu vymýšlet neustále něco nového, máme pro vás tip, kam uložit všechny dobroty.

Výroba papírového velikonočního vajíčka

Budete potřebovat 1 celou roli toaletního papíru, vodu, balónek nebo nůžky, štětec s barvou, dřevěnou špejli, stuhu, zelenou velikonoční trávu a samozřejmě nesmí chybět to nejdůležitější – sladkosti. Nejdříve si natrhejte toaletní papír na čtverečky a nafoukněte balónek do velikosti, v jaké chcete mít vejce.

Listy toaletního papíru po jednom ponořte do misky s vodou a mokré umístěte na balón. Položte na balónek dostatečné množství vlhkého papíru, aby bylo vejce co nejstabilnější. Ujistěte se, aby uzel na balónku nebyl zakrytý.

Následně balónek položte na sklenici a nechte zaschnout. V závislosti na typu toaletního papíru a počtu vrstev to může trvat až jeden den.

Jakmile vrstvy toaletního papíru ztvrdnou, odřízněte uvázaný konec balónku a vytáhněte jej z malého otvoru ven. Řezacím nožem nebo nůžkami vystřihněte z vejce větší zubatý otvor. Vymalujte vnitřek a vnějšek dle vlastní fantazie.

Odlomte malý kousek dřevěné špejle a uvažte kolem ní barevnou stuhu. Dřívko provlékněte malou dírkou v horní části vejce, kde byl původně uzel od balónku.

Nyní můžete zavěsit, kamkoli se vám bude líbit. Naplňte kraslici zelenou velikonoční trávou a spoustou cukrovinek.

Obrázky: Cleverly