Důmyslné poplašné zařízení ze dvou sklenic. Ve vteřině vyděsí nezvaného vetřelce

Asi každý, alespoň jednou za život, zažil ten nepříjemný pocit, kdy se necítil zcela v bezpečí ani u sebe doma. Natož pak v hotelovém pokoji nebo prázdninové chatce. Zpravidla se může jednat o starý nábytek, dveře, podlahy, které vydávají strašidelné zvuky, nebo o zvíře, které se prošlo kolem vašeho obydlí. Poslední věcí, kterou chcete, je očekávat vloupání. Pokud podobné pocity míváte často a váš spánek tím trpí, zvažte tento šikovný trik.

Provizorní alarmový systém

Trik spočívá v položení jedné sklenice na kliku nebo kouli od dveří a druhé přímo na ni. Sklenice tak budou tvořit pravý úhel. Můžete použít sklenici jakékoli velikosti, převážně podle konkrétní kliky nebo koule. Nyní, když se někdo jen pokusí dostat dovnitř, obě sklenice spadnou na podlahu a vy budete v tu ránu vzhůru. Hluk vás nejen probudí, ale také vyděsí nevyžádaného vetřelce.

Výhody tohoto poplašného zařízení hovoří samy za sebe – sklenice jsou vždy k dispozici, ať už jste v hotelu nebo kdekoli jinde. Navíc jej lze velice snadno a rychle připravit. Jedinou nevýhodou je, že můžete skončit se spoustou střepů na podlaze, i když se k vám bude dobývat někdo známý. Ale co je pár střepů ve srovnání s vykradeným bytem.

Obrázky: Spiros soulis