Osiřelé mládě nosorožce ztratilo matku kvůli pytlákům. Přesto lidem důvěřuje

Rok 2014 se stal nejhorším rokem v historii, co se týká ztrát na životech nosorožců. Pytláky bylo v Jihoafrické republice zabito nejméně 736 nosorožců. Internet zaplavily snímky hrdých lovců s jejich trofejemi okradenými o rohy. Přestože jsou to strašlivé statistiky, lze i v takové tragédii najít světlá místa, a ta představují tvorové, kterým se podařilo přežít. V jejich tvářích můžete vidět vděk. Stejně jako u tohoto mláděte nosorožce.

Mládě putovalo samo podél silnice

Ochránci přírody se podělili o srdceryvný příběh mladé samice nosorožce, která byla nalezena sama putující podél silnice v jihoafrickém Krugerově národním parku, pravděpodobně poté, co ztratila svou matku kvůli pytlákům. Projíždějící muž byl mezi prvními, kdo se s bezmocným zvířetem setkal a zastavil se, aby mu pomohl.

„Byla dehydratovaná, pokrytá ranami a zjevně zoufale hledala stín. Přiblížila se k mému autu a zavolala do prázdnoty. Poté položila bradu na dveře od vozu,“ popsal řidič, který mládě našel. „Sklouzla na zadní končetiny a potom na břicho a toužila po chvíli odpočinku ve stínu. Nepochybně ztratila svou matku kvůli pytlákům.“

Důvěřovala lidem

Muž čekal, až na místo dorazí strážci parku, nalili samici vodu, aby ochladili rozžhavenou kůži mladého nosorožce. Zdálo se, že i přes hrůzu, kterou zvíře prožilo, jim důvěřuje. „Tragická ironie v tom všem je, že se mládě při hledání pomoci přiblížilo ke stvořením, která jsou zodpovědná za to, že osiřelo,“ uvedl zachránce. Nyní se nosorožci daří dobře, ovšem vzhledem k nízkému věku hrozí, že se do volné přírody už nikdy nevrátí.

Úvodní obrázek: Protrack Anti-Poaching Unit, Zdroj: The Dodo