Osobnostní rysy člověka na základě barvy oční duhovky

Je to až k nevíře, ale s naší osobností souvisí i věci, které by nás vůbec nenapadly. Švédští vědci dokázali, že barva očí výrazně ovlivňuje osobnostní rysy člověka, zvláště barva duhovky. Přečtěte si, jak jste na tom vy, co o vaší povaze vypovídá barva vašich očí?

Tmavé, téměř černé oči

Tmavé oči charakterizují lidi s vůdčími schopnostmi. Tmavá barva duhovky znamená velké množství melaninu v těle, tudíž i mnohem více energie. Proto jsou lidé s tmavýma očima živí, jejich mozek pracuje efektivněji a rychleji. Z toho důvodu se také zdají silnější a ostatní se jim snáze podřizují. Je zajímavé, že bylo také zjištěno, že lidé s tmavýma očima potřebují méně spánku než ostatní, ale mají větší potíže se ráno probudit.

Hnědé a jantarové oči

Tato barva je nerovnoměrná a mění se v závislosti na denní době a náladě. Někdy oči vypadají mírně nazelenalé, někdy více zlatohnědé. Podle vědců je osobnost jedinců s oříškovýma očima podobně složitá. Vyznačují se aurou jedinečnosti a tajemství. Jsou sebevědomí a nezávislí zároveň, stejně jako jsou citliví a jemní. Dle odborníků byla tato jedinečná barva očí způsobena poruchami jater, proto si lidé s hnědýma očima často stěžují na zažívací potíže.

Modré oči

Modré oči jsou lákavé a zasněné. Majitelé jsou zdánlivě jemní a romantičtí jedinci mají obrovskou sílu, která je vede k jejich cílům, umožňuje jim rozvíjet vášně a snášet těžkosti, neúspěchy a neštěstí lépe než ostatním, aniž by došlo k velkému poškození jejich duševního zdraví. Jsou celkem otevření a upovídaní, ale jen do určité míry. Hloubka jejich myšlenek a pocitů nikdy nevyjde najevo, nebo jen velice zřídka. Pouze vůči výjimečným lidem a ve výjimečných situacích se dokážou skutečně otevřít.

Šedé oči

Šedookým lidem se připisuje výjimečná loajalita a poctivost. Jsou také považováni za vysoce odolné jedince vůči bolesti. Zároveň jsou flexibilní a snadno se ocitnou v jakékoli situaci. Hledají kompromis a spravedlnost. Jsou vznešení idealisté.

Zelené oči

Majitelé zelených očí jsou nepředvídatelní, nezávislí a originální. Zároveň jsou uvnitř klidní. Žijí ve vzájemné harmonii, což jim dodává citový klid. Jiní je považují za nepředvídatelné osoby, které si jdou svou vlastní cestou. Tím vytvářejí auru tajemna. Mohou fascinovat a přitahovat pozornost.

Obrázky: Pixabay, Zdroj: Themindsjournal.com