Ostrava, to už dávno nejsou jen doly!

V pondělí 25. května se po 73 dnech otevírají hotely! Svou náruč návštěvníkům otevírá i luxusní hotel Ostrava. Ať již jste z blízka, nebo daleka, v každém případě jste vítáni!

Na své návštěvníky čeká i Ostrava samotná, moderní pulzující metropole, která rozhodně má co nabídnout. Když si zkrátka stále musíme nechat zajít chuť na prodloužený víkend v Paříži, můžeme ji alespoň vyměnit za Ostravu. Aniž bychom museli litovat.

Vžijte se do kůže horníka

Renomované turistické portály doporučují při návštěvě nevynechat především její technické památky. Pozdvihnout nedostatek na přednost se představitelům Ostravy náramně povedlo. To, co metropoli Moravskoslezského kraje Ostravě svého času dělalo ostudu, je dnes jejím lákadlem. Tamní hornické muzeum vám například umožní sfárat do tamního dolu Anselm. Tam se budete moci na vlastní kůži přesvědčit, jakou dřinou fárání bylo a stále je.

Ostravská lákadla

Vaší pozornosti by však neměla uniknout ani tamní koksovna, vyhlášené dělnické kolonie ve Vítkovicích a slavný důl Hlubina. Víte třeba, že je zapsán na seznam evropského kulturního dědictví, Návštěva dolů je i skvělou fotografickou příležitostí. Věřte, že spoušť vašeho fotoaparátu se při takovémto výletu nezastaví.

Ostrava zelená i historická

Dnešní Ostrava, to však nejsou jen doly, ale také parky, zoologická zahrada, Moravskoslezský hrad, vyhlášené kavárny (například Bolt Tower pojmenované po slavné běžci, který v Ostravě pravidelně závodí a rád se do ní vrací), bary a restaurace. Ty najdete nejenom v proslulé Stodolní ulici, ale také právě v hotelu Ostrava, tedy v Hotelu Jan Maria. Tamní designová restaurace Ostrava je pověstná skutečně výtečnou kuchyní. A pozor, její součástí je i vinný sklípek! Pokud zkrátka luxusní restaurace Ostrava, tak jedině v hotelu Jana Maria.

Sportovní vyžití a wellness

Luxusní hotel Ostrava ovšem nabízí i moderní wellness centrum a čtyřdráhovou bowlingovou dráhu. V hotelu si tak zasportujete, vypotíte v sauně i zrelaxujete ve vířivce. Lepší tečku za dnem stráveném procházkami tímto krásným městem byste zkrátka hledali těžko. Více informací najdete pod odkazem hotel Ostrava. Tam si také můžete zarezervovat termín. Neváhejte, brzy nebudou!