Rychle se mastící pokožka hlavy má tendence páchnout. Rajčatová šťáva a ocet jsou řešením

Vlasy dokáží absorbovat nepříjemný zápach z celé řady zdrojů, včetně cigaretového kouře, vaření, zvířat nebo chemikálií používaných ve vlasových produktech. To vše může přispět k tomu, že večer už necítíte svěží vůni svých vlasů, ale všemožné pachy, které dohromady působí, že jste si hlavu nemyli několik týdnů. Navíc, pokud má vaše pokožka tendence se rychle mastit, mohou se na ní vyskytovat bakterie a tvořit plísně. Naštěstí máme domácí recept, který vám pomůže cítit se svěží po celý den.

Svěží vlasy od rána až do večera

Ačkoli se následující ingredience mohou zdát podivné, nesuďte, dokud je nevyzkoušíte. Věřte, že s vašimi vlasy dokáží zajímavé věci. Připravte si koncentrovanou rajčatovou šťávu, čerstvý citrón, jedlou sodu, jablečný ocet a šampón obsahující kyselinu salicylovou a síru.

Do pokožky hlavy a vlasů vmasírujte 1 šálek koncentrované rajčatové šťávy. Ujistěte se, že je pokrytá celá délka vašich vlasů. Nechte působit asi 10 – 15 minut a poté důkladně opláchněte teplou vodou. Mezitím smíchejte v misce 1 čajovou lžičku jedlé sody se 3 šálky teplé vody. Opět aplikujte na vlasy a pokožku hlavy a nechte kořeny pořádně nasáknout. Po 10 minutách smyjte vodou. Rozřízněte citrón na dvě poloviny a nastříkejte trochu šťávy na pokožku hlavy. Jemně vmasírujte. Nyní do čisté misky přidejte 1 polévkovou lžíci jablečného octa a 4 šálky vody. Naneste na hlavu a vlasy a nechte zcela zaschnout. Ráno vlasy umyjte šampónem s obsahem kyseliny salicylové a síry. Síra zabije všechny plísně a bakterie rostoucí na vaší pokožce hlavy a kyselina salicylová odstraní přebytečný maz.

Tip

Nikdy si nesvazujte mokré vlasy, protože to může přispět k růstu plísní na vaší pokožce hlavy. Vyhněte se sdílení hřebenů, kartáčů a jiných vlasových nástrojů s jinými lidmi, protože i tím můžete riskovat šíření plísní.

Obrázky: Pixabay