Ušetřete svou pleť i peněženku. Výroba domácího odličovadla

Odličování před spaním je nezbytným krokem v rámci péče o pleť. Ale když jsme unavení, snadno na tento proces zapomínáme. V takovém případě se líčení dostává do pórů a ucpává je, což vede k viditelným vadám pleti a předčasnému stárnutí. Ovšem, i když se k odstranění make-upu uchýlíte, některá odličovadla mohou být příliš ostrá nebo vyžadují časté tření v oblastí očí. Napadlo vás někdy vyrobit si své vlastní odličovadlo? Je to jednoduché a šetrné nejen pro vaši pleť, ale i peněženku.

Domácí odstraňovač make-upu

Věci, které budete pro výrobu domácího odličovadla potřebovat, jsou voda, kokosový olej, vilínová květová voda, vatové tampónky a nádoby s těsným víčkem.

Do nádoby s víčkem nalijte ½ šálku teplé vody a přidejte 2 polévkové lžíce kokosového oleje. Kokosový olej je vynikajícím odličovadlem, protože pomáhá rozkládat make-up a usnadňuje tření. Míchejte, dokud se kokosový olej nerozpustí. Poté přidejte další 2 polévkové lžíce vilínové květové vody a opět zamíchejte. Jedná se o tonikum, které skvěle rozpouští make-up, bojuje s bakteriemi a snižuje zánět. Nyní vezměte vatové tampónky a ponořte je do směsi. Celý proces dělejte pomalu, abyste tampónkům dala šanci nasáknout co nejvíce směsi a tekutina nepřetékala přes nádobu. Nechte několik hodin absorbovat. Jakmile budete připravená na odličování, vezměte jeden z tampónků a setřete všechna líčidla z obličeje.

Obrázky: Freepik