Osvědčené způsoby jak zlepšit špatný krevní oběh

Špatný krevní oběh je vážným zdravotním problémem a může být způsoben hned několika faktory, jako je například kouření, nedostatečná fyzická aktivita, cukrovka, vysoký krevní tlak, krevní sraženiny, ateroskleróza a užívání návykových látek. Ve většině případů se symptomy rozvíjejí postupně a samozřejmě je možné je léčit. Třeba i jednoduchými osvědčenými způsoby, jako jsou ty následující.

Pijte více vody

Musíte vypít alespoň 8 sklenic čisté vody denně, abyste zlepšili průtok krve. Kromě toho podpoříte přenos živin a kyslíku do orgánů a tkání a buňky a tkáně budou hydratovány.

Zázvor

Pravidelná konzumace zázvoru brání kardiovaskulárním onemocněním a tvorbě krevních sraženin v těle. Obsahuje totiž dvě velice účinné látky – gingerol a zingeron, jež zahřívají tělo a podporují krevní oběh.

Česnek

Česnek výrazně zlepšuje zdraví srdce a snižuje riziko arteriosklerózy, brání hromadění plaku v tepnách a funguje jako prevence vysokého krevního tlaku.

Jírovec

Účinně posiluje kapilární stěny, bojuje se záněty, působí proti špatnému krevnímu oběhu a vzniku křečových žil.

Esenciální oleje

Esenciální oleje zázvoru, tymiánu a rozmarýnu mají silné termogenní účinky a tím zvyšují průtok krve na povrch kůže skrze rozšiřující se kapiláry. Kromě toho oleje uvolňují napnuté svaly a zmírňují necitlivost nohou a rukou.

Kajenský pepř

Je bohatý na kapsaicin, jenž posiluje tepny a kapiláry a podporuje zdraví srdce. Odstraňuje také plak v cévách, reguluje krevní oběh a zmírňuje příznaky špatného krevního oběhu, jako je bolest, mravenčení v nohou, studené ruce a nohy a bolesti hlavy.

Rybí tuk

Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, jež účinně odstraňují tuk v tepnách a podporují krevní oběh. Také zlepšuje hladinu dobrého cholesterolu.

Obrázky: Gesund