Srdeční potíže odhalí naše kůže. Hledejte na těle tyto příznaky

Ačkoli se to zprvu může zdát zvláštní, srdeční onemocnění jsou schopni často diagnostikovat dermatologové spíše než kardiologové. Je tomu tak proto, že na naší pokožce se včasně objevují varovné příznaky srdečních chorob. Zde je seznam několika kožních problémů, na které je třeba dát si pozor.

Oteklé nohy a chodidla

Srdeční onemocnění způsobí, že naše tělo zadržuje více tekutin, což se nejvíce projevuje na nohách a chodidlech. Jakmile začnou natékat bez zjevného důvodu, měli byste kontaktovat svého lékaře.

Namodralá kůže

Modrá pokožka nemusí být ihned důvodem k obavám, pokud víte, že příčinou je chlad. Nevíte-li ale, proč se tomu tak děje, může se jednat o alarmující příznaky, které nám napovídá, že kůže nemá dostatek kyslíku. To vyžaduje okamžitou lékařskou péči.

Skvrnitá kůže

Může se jednat o důvod k obavám v důsledku zablokovaných tepen nebo problémů s cholesterolem. Pokud skvrny nezmizí, měli byste vyhledat pomoc odborníka.

Usazeniny cholesterolu

Obvykle se vyskytují v rohu oka, na zadní straně nohou nebo na dlaních. Tvoří se, jakmile hladina cholesterolu není zdravá.

Vyrážka

Pokud si všimnete, že se na vašem těle vyskytuje vyrážka, která se skládá z jakýchsi voskových hrbolků, jedná se o další známku ukládání cholesterolu z důvodu extrémně vysoké hladiny cukrovky nebo cholesterolu.

Oteklá nehtová lůžka

Může se jednat o přirozený tvar rukou člověka nebo také o příznak infekce nebo onemocnění srdce. Raději se poraďte se svým lékařem a zjistěte společně možné příčiny.

Linie pod nehty

Čáry pod nehty mohou být výsledkem zranění nehtů nebo srdečních chorob. Křížové linie jsou důvodem k návštěvě lékaře.

Bulky a uzlíky na kůži

Jinak řečeno usazeniny bílkovin. Často to může znamenat příznak toho, že se bílkoviny hromadí v jednom z vašich hlavních orgánů, například v srdci.

Hrudky na prstech

Na prstech u rukou nebo nohou se mohou objevit hrbolky, jež mohou značit srdeční potíže nebo nakažlivou endokarditidu.

Zbarvení rukou a nohou

Může to vypadat jako obyčejná modřina nebo také jako léze upozorňující na infekci ve vašem srdci.

Nečekejte, až bude příliš pozdě, každý z těchto příznaků je potřeba prokonzultovat s odborníky co nejdříve.

Obrázky: Freepik