Jsou vám staré džíny příliš těsné v pase? Tímto trikem roztáhnete i sebeodolnější denim

Džíny po delší době vytažené ze šatníku se ukázaly být příliš těsné? Nic není ztraceno. Existuje osvědčený jednoduchý trik, díky kterému se do nich bez problému znovu vejdete.

Džíny do každé skříně

Je těžké v dnešní době najít člověka, který by ve svém šatníku neměl ani jedny džíny. Jsou snad nejoblíbenějším typem kalhot. Pořídíte je v jakémkoli střihu i v různých barvách, takže si každý najde ideální model přímo pro sebe.

Klasické džíny se vyrábí z keprové bavlněné látky, ale na trhu jsou i džíny s příměsí polyesteru nebo elastanu. Takové modely se vyznačují výraznou pružností. Nefalšovaný denim je zase mnohem pevnější látka, která není tak náchylná na změny.

I odolný denim roztáhnete

V tomto případě se jako problém mohou jevit džíny, které jsou v pase příliš těsné a problém se zapínáním knoflíku je často spojen s rozdáváním známým, vyhazováním do odpadkového koše nebo kontejneru na oblečení, prodejem nebo schováváním takového páru kalhot hluboko ve skříni. To je však velká chyba, protože i klasický denim se dá natáhnout jednoduchým trikem.

Trik, jak roztáhnout těsné džíny v pase

Džíny, které jsou v pase příliš těsné, se dají natáhnout i o pár centimetrů. Pásek kalhot stačí vydatně namočit vodou, zapnout zip a knoflík a poté jej pevně roztáhnout na rovném povrchu – například na žehlicím prkně.

Poté už jen počkejte, až džíny zcela uschnou, a díky tomu budete mít kalhoty v pase o něco širší a připravené k opětovnému nošení. Dalším způsobem, jak si natáhnout džíny kolem pasu, je použití napařovače oděvů. Měli byste ho nastavit na maximální výstup páry a pokaždé, když jím přejedete přes kalhoty, stačí látku natáhnout kolem pasu.

Jak o džíny pečovat?

Džínovina je poměrně náročná látka, takže pokud chcete, aby vám kalhoty sloužily dlouho, nezapomínejte na její správnou péči. Takže musíte vědět, že praní pravděpodobně nebude pro džíny dobré. Proto, když je chceme vyčistit, vyplatí se zvolit krátký program a nastavit teplotu na 30 stupňů. Nepřidávejte žádné aviváže, které látku ještě změkčí. Džíny také nejsou vhodné pro sušení v sušičce.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Instyle.com