Proč ředkvičky nerostou? Zde je 5 hlavních důvodů, proč se netěšíte z bohaté úrody

Všichni milujeme křupavé ředkvičky, zvláště rané, které dozrávají na zahradě po dlouhé zimě. Vypěstovat si chutnou a zdravou zeleninu je docela jednoduché. Ředkvičky jsou nenáročné, ale při výsadbě a pěstování byste je neměli nechat bez dozoru. V opačném případě existuje šance jejich úhynu. Abyste se takovému osudu vyhnuli, stačí znát hlavní důvody, proč vám ředkvičky nerostou.

Špatná půda

Ředkvičky nemají rády těžkou, kyselou, hlinitou půdu, ale dobře rostou ve volných, neutralizovaných substrátech. Před setím úrody zeleniny proto připravte záhony pomocí rozrývačů. Pro zlepšení struktury půdy můžete přidat písek nebo neutralizovanou rašelinu.

Příliš mnoho hnojiva

Příliš mnoho čehokoli není nikdy dobré. Je lepší znovu nezasahovat do vývoje rostliny zbytečným přidáváním velkého množství hnojiva. Dusíkatá hnojiva vám mohou pomoci získat dobrou úrodu. Přesto s jeho přebytkem na záhonech místo okopanin nasbíráte velké listy lopuchu. Když se objeví první výhonky, krmte plodinu dusíkatým hnojivem a snažte se nezajít příliš daleko.

Výsadba

Nadměrné světlo přispívá ke květenství. Nejlepší je vysadit ředkvičky v dubnu.

Pravidelné zavlažování

Včasné zavlažování je klíčem k vytvoření velké a šťavnaté kořenové plodiny. Na jaře je třeba ředkvičky zalévat jednou za pár dní a v suchu dvakrát denně.

Odrůda

Na jaře je lepší zasadit rané zrající odrůdy. Během 20-30 dnů po vyklíčení vytvoří spoustu plodin.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gardenersworld.com