Otci dvou dětí nebyl smutný osud 5 sourozenců lhostejný. Rozhodl se jednat a bojovat o jejich budoucnost všemi způsoby

Americká spisovatelka Zelda Fitzgeraldová je známá svým výrokem, že „Nikdo nikdy nezměřil, ani básníci, kolik toho srdce pojme.“ Přesně to je i případ Lamonta Thomase z Buffala ze státu New York, který se za svůj život postaral o 30 dětí. Poté, co chtěl s pěstounstvím skončit, jej překvapil případ pěti malých sourozenců. Neváhal ani chvilinku a vzal si je do péče, aby nemuseli být rozděleni.

Otec dvou dětí celý život pomáhá

O tom, kolik citu se vejde do jednoho srdce, může vyprávět Lamont Thomas, který vychoval své dvě vlastní děti a pak další třicítku nevlastních. Práci pěstouna původně začal dělat kvůli přátelům, kteří se dostali do nesnází a jejich děti mohly skončit v ústavu. Rodák z Buffala v New Yorku má na svém kontě už třicet zachráněných dětí, kterým dal domov a bezpečné a milující prostředí.

Po dvaceti letech práce chtěl skončit

Před třemi roky se Lamont rozhodl, že s pěstounstvím skončí a půjde do důchodu. Chtěl se začít věnovat svým koníčkům, přece jen prvního chlapce si vzal do pěstounské péče v roce 2001. Perez, první dítě, které mu bylo svěřeno, je dnes už dospělý a živí se jako zdravotní bratr. Těsně po odchodu do důchodu, kdy chtěl začít cestovat a strávit nějaký čas rybařením, se však dozvěděl o příběhu pěti sourozenců mladších šesti let, které chtěly úřady rozdělit.

Všech pět pohromadě v Lamontově domě

Pět sourozenců Zendaya, Jamel, Nakia, Major a Michaela žili už rok a půl rozděleni, protože systém pěstounské péče nedokázal najít rodinu, která by se postarala o všechny současně. Žili proto ve čtyřech různých domovech bez možnosti pravidelného setkávání. Jejich příběh vzal Lamonta za srdce a rozhodl se jednat. Okamžitě požádal o jejich svěření do péče. To se nakonec podařilo a během soudního stání v roce 2019 bylo rozhodnuto, že mohou žít všichni u Lamonta. Jeho čin nezůstal utajen a příběh byl prezentován v médiích i v televizním vysílání. Je tak inspirací pro ostatní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Parentingisnteasy.co