Otravuje vám častý pocit na močení život? Vyzkoušejte urology doporučovaný trik na úplné vyprázdnění močového měchýře

Právě jste se vrátili z toalety, ale cítíte potřebu jít ihned zpátky a opět vykonat potřebu? Pak vám poradíme trik, který by vám mohl pomoci při návštěvě toalety lépe vyprázdnit svůj močový měchýř. Říká se tomu technika „dvojitého vyprázdnění“, pomocí které močový měchýř opustí o půl litru moči navíc.

Trik, jak se správně vymočit

Pokud máte pocit, že vám pocit močení otravuje život, protože musíte chodit každou chvíli, zkuste následující trik. „Dvojité vyprázdnění“ může být skutečným řešením, jak dostat ze svého močového měchýře co nejvíce tekutiny. V praxi to vypadá, že se při močení ohnete, uvolníte perineum (hráz mezi konečníkem a pohlavním orgánem), lépe umístíte pánev tím, že se ohnete dopředu a věnujete návštěvě toalety více času. Počkejte alespoň 30 vteřin, než vstanete. Podle urologů se jedná o užitečnou techniku pro ženy, které trápí častý pocit močení, i když netrpí žádnými zdravotními problémy.

Nesmysl nebo účinná pomůcka?

Odborníci vysvětlují, že jakákoli pozice při močení, u které máte pocit, že vše vychází ven, aniž byste museli vyvíjet tlak, je dobrá pozice. To znamená, že tento trik nemusí být nutně nesmysl, ovšem nejedná se o jediný správný způsob, jak zcela vyprázdnit svůj močový měchýř. Také to není tak, že byste vždy měli zcela prázdný močový měchýř, zůstane v něm maximálně 50 ml moči. Hlavní věcí je, že máte pocit prázdnoty. Pokud tomu tak je, pak není třeba učit se všechny techniky a triky.

Více času na návštěvu toalety

Nejdůležitější je, abyste si na toaletě dáli na čas. Močení by mělo trvat déle a neměli bychom na močový měchýř vyvíjet silný tlak. Tvrdé tlačení není nikdy řešením, ale chvíli sedět poté, co skončíme, nám zajistí, že se zbavíme co největšího množství moči a nebudeme mít potřebu se za chvíli vracet. A zdali budete čekat v ohnuté poloze či nikoli, to už je na vás.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Hln.be