Drahé preparáty netřeba. Páchnoucí ruce po vaření nebo těžké práci vyřešíte metodami profesionálů

Krájeli jste spoustu cibule, loupali česnek nebo pracovali na zahradě či zrovna opravovali auto? Všechny tyto činnosti zanechávají na rukou nepříjemný zápach, který ještě ke všemu nejde dobře odstranit hned. Co tedy v takových chvílích dělat, abyste se druhý den nestyděli vyjít ven mezi lidi? Pár triků bychom pro vás měli.

Zubní pasta

Stejně jako pomáhá odstranit zápach z úst, může vás zubní pasta zbavit zápachu na rukou. Naneste kopeček zubní pasty na dlaň, pěkně rozetřete a poté opláchněte teplou vodou. Ujistěte se však, že používáte bílou zubní pastu, protože gelová tak dobře nefunguje.

Kuchyňská sůl

Sůl jemně a účinně odstraňuje zápach z vašich rukou. Jednoduše si nasypte malé množství soli do dlaní, trochu je navlhčete, aby sůl správně přilnula, a protřete je. Po dokončení opláchněte zbytky  soli pod tekoucí vodou a osušte si ruce.

Citrónová šťáva

Dalším klasickým způsobem odstranění zápachu z dlaní je potírání rukou citrónovou nebo limetkovou šťávou. Můžete použít i mandarinku nebo pomeranč. Citrusy zkrátka dokonale absorbují jakýkoli zápach a zanechávají ve vašich dlaních uklidňující citrusovou vůni.

Nerezové mýdlo

Možná jste už o tomto malém zázraku slyšeli. Nerezové mýdlo funguje jako spolehlivý katalyzátor. Interakce mýdla z nerezu a vody neutralizuje zápach, a to i ten nejsilnější. Použijte jej stejně jako obyčejné mýdlo, jen nečekejte tvorbu pěny. Třete jej o ruce, dokud zápach nezmizí.

Úvodní obrázek: Johannes Jansson/Creative Commons/Attribution 2.5, Zdroj: Indianexpress.com