Instalatér varuje před předměty, které nepatří do pračky. Spotřebiči výrazně sníží životnost a oblečení se zničí

Praní prádla v pračce se zdá jako snadný úkol, ale má svá určitá pravidla, která je vhodné dodržovat, pokud si nechcete poničit oblečení a poškodit spotřebič. Ať už jste ostřílená pradlena nebo právě začínáte s domácími pracemi, tento seznam věcí, které byste nikdy neměli dávat do pračky, vám pomůže vyhnout se nepříjemným katastrofám při praní.

Pletené čepice

Přestože jsou pletené čepice špinavé a páchnou od celodenního zakrývání zpocených hlav, jejich jemná látka a tvar prostě nevydrží cyklus odstřeďování. Když přijde čas čepici vyprat, ruční praní jemným čisticím prostředkem zajistí, že si zachová svou strukturu a měkkost.

Polštáře z paměťové pěny

Polštář z paměťové pěny nikdy neperte v pračce. Pokud není na štítku uvedeno jinak, polštáře z paměťové pěny nelze prát v pračce. Když tyto polštáře projdou praním, promění se v mokrý nepořádek bez zjevné struktury-některé se ani nedostanou z cyklu odstřeďování živé.

Mince

Nejen zapomenutý papírový kapesník může nadělat v pračce a na vašem prádle hromadu škod. Přestože se předpokládá, že nebudete mince vkládat do pračky úmyslně, často lidé ve svých kapsách zapomínají leccos, obvykle pár drobných. Než dáte džíny a kalhoty do pračky, zkontrolujte kapsy, zda v nich nejsou nějaké mince, které by mohly proklouznout až do filtru.

Běžecké tenisky

Hodit běžné tenisky do pračky je úplně v pořádku, ve skutečnosti je to dobrý trik, jak udržet bílé boty v původním stavu, ale běžecké boty jsou úplně jiný příběh. Většina sportovních tenisek, které procházejí cyklem odstřeďování, se scvrkne a vy už je neobujete nebo vás budou hodně tlačit, což je pro sportování nežádoucí.

Rozepnuté zipy

Věci se zipy určitě můžete prát v pračce, ale pouze tehdy, jsou-li zipy zapnuté. Otevřené zipy vířící v pračce se mohou zachytit o jiné kusy, což může způsobit katastrofální poškození milovaných kousků oblečení.

Krajkové prádlo

Stejně jako v případě zdobených oděvů je vše vyrobené z krajky příliš jemné na to, aby se dalo hodit do pračky. Pokud potřebujete krajku vyprat, udělejte to ručně ve studené vodě a poté nechte přirozeně uschnout.

Úvodní obrázek. Shutterstock, Zdroj: Bestlifeonline.com