Padesát zahradníků a vila za bilióny korun. Jaké jsou největší obývané rezidence na světě?

Přemýšleli jste někdy, kdo vlastní největší obytné rezidence na světě? Nebo jaké domy patří mezi ty největší? Zatímco většina z těchto budov se nachází na místech, která vás jistě nepřekvapí – Kalifornie, Florida, Francouzská riviéra atd., existuje i několik, o kterých jste možná netušili. Jaké jsou největší obývané rezidence světa?

Pensmore (Highlandville, Missouri)

Tato pevnost je přesně tak tvrdá, jak vypadá. Ve skutečnosti, byla postavena, aby vydržela jakoukoliv možnou katastrofu.

Haileybury (Haileybury, Kanada)

Domníváme se, že toto ještě nedokončené obrovské panské sídlo je největším domem v Kanadě. Budete-li se na něj chtít podívat, musíte cestovat až k Hudson Bay.

Fleur de Lys (Los Angeles, Kalifornie)

Toto mohutné panství bylo vytvořeno na motivy paláce Versailles Ludvíka XIV.

Xanadu 2.0 (Medina, Washington)

Kromě toho, co se dá v takovém domě očekávat (masivní pokoje, luxusní doplňky, vyhřívané příjezdové cesty), se Xanadu 2.0 může pyšnit bazénem s podvodním hudebním systémem. Je to dům Billa Gatese, co jiného se také dalo čekat.

Updown Court (Windelsham, England)

Rezidence v Kalifornii byla jednou z nejdražších soukromých vil na světě. Jen vytápěná příjezdová cesta z mramoru stála sama o sobě v přepočtu více než 66 miliónů korun.

Hearst Castle (San Simeon, Kalifornie)

Hrad se nachází na legendárním pobřeží Kalifornie a stal se národním parkem poté, co jeho majitel v roce 1951 zemřel.

Biltmore Estate (Asheville, Severní Karolína)

Dům byl postaven v roce 1800 Georgem Washingtonem Vanderbiltem II. (s Georgem Washingtonem nebyl v žádném příbuzenském vztahu) a stále je největším soukromým vlastnictvím ve Spojených státech amerických.

Maison de L’Amitie (Palm Beach, Florida)

Tento masivní dům byl zrekonstruován firmou Donalda Trumpa a prodán ruskému miliardáři v přepočtu za téměř 3,5 biliónu korun. V tehdejší době se jednalo o nejdražší prodej bytových nemovitostí v historii USA. Nakonec byl dům ruským miliardářem zničen.

Sídlo Oprah (Montecito, Kalifornie)

Sídlo Oprah bylo díky rozloze 42 akrů přezdíváno „zaslíbená země“.

Leopoldova vila (Villefranche-sur-Mer, Francie)

Toto mohutné panství na Francouzské riviéře zaměstnává 50 zahradníků na 20 akrů půdy.

zdroj: list25.com