Pádné důvody, proč by každý muž měl při močení sedět

Muži vykonávají potřebu ve stoje, to ví každé dítě. Ženy jim tuto schopnost mohou jen tiše závidět, protože na spoustě místech jim odpadá problém s hledáním toalety. Ovšem to, že některé věci obvykle jsou, ještě neznamená, že jsou tak správně. Vezmeme-li v úvahu tradice a historii, nikde se v zásadě nepíše o důvodu, proč se takový zvyk ustálil. Anatomicky to také nemá žádné opodstatnění. Rozhodující argumenty jsou tedy rychlost a pohodlí. Existuje však několik důvodů, proč by muži na toaletě měli při močení sedět.

Prevence šíření infekčních chorob

Co si budeme povídat, někteří muži mohou mít občas problém zacílit na správné místo. Společně se stříkající močí se následně šíří bakterie na vše v blízkosti toalety.

Lepší poloha močového měchýře

Studie prokázaly, že močení vsedě může zlepšit zdraví prostaty. Uvolňuje močový měchýř, který se lépe vyprázdní, a zlepšuje proud moči.

Lepší sexuální život

I když toto tvrzení nebylo zcela potvrzeno, odborníci se domnívají, že močení vsedě podporuje sexuální výkonnost. Vzhledem k tomu, že problémy s močovým měchýřem a prostatou snižují výkon, jejich lepší zdraví automaticky posiluje sexuální život muže.

Obrázky: Freepik