Psychologie horoskopu: Skryté alter ego jednotlivých znamení zvěrokruhu

Zvířetníková astrologická typologie je jasně daná. Ryby jsou tiché a zamyšlené, býk je uspořádaný dříč a panna je jemná a mírná osobnost, zatímco lev je králem salónů a štíra či střelce je všude plno. Je to ale kompletní pravda o jejich osobnosti? Psychologie pracuje se dvěma koncepty osobnosti, jedna část je zjevná, kterou dáváme na odiv při styku s druhými lidmi a ta druhá, stínová, je skrytá uvnitř nás. To však neznamená, že se navenek neprojevuje. Znáte svoji temnou stránku?

Vodnář – Snílek

Vodnáři jsou proslulí svým hlubokým myšlením a vědomím. I tato vlastnost, jakkoliv vznešená se zdá být, může být dvousečným ostřím. Někdy se totiž hluboké zamyšlení překlene až ve snílkovství. Vy můžete svůj stav prožívat jako hluboké zamyšlení, to, co vidí ostatní, je však pouhý snílek.

Ryby – Starostlivý

Lidé ve znamení ryb rádi pečují o své bližní a starají se o jejich blaho. Velký soucit a sounáležitost jsou vaše nejsilnější stránky. I ty však někdy přerůstají v temnotu, a to ve chvíli, kdy vidíte někoho z blízkých dělat něco, co se vám nelíbí. Nemůžete si pomoci a musíte se ozvat. Potom jste zvědaví a rádi dáváte rady, i když o ně nikdo nestojí.

Beran – Netrpělivý

Hlavní slabostí berana je netrpělivost. Tito lidé si jdou tvrdě za svým cílem a velmi silně znervózní, pokud jim cesta trvá déle, nežli měli původně v plánu. Beran proto udělá cokoliv, aby nemusel čekat ve frontě nebo se zdržet jakéhokoliv uspokojení. Když si něco zamanete, odmítáte cokoliv, co by vám stálo v cestě.

Býk – Neuspořádaný

Býci mají rádi krásné věci, což je zároveň jejich největší slabostí. Máte sklony shromažďovat vše, co si získá vaše srdce, ale pak už se o to nestaráte. Váš byt se tak mění ve skladiště desítek designových předmětů a módních kousků, které však nikdy nespatřily svět mimo vaši skříň.

Blíženci – Nervózní

Blíženci jsou laskaví a starostliví, ale zoufale nerozhodní. I když mají tito lidé rádi dobrou konverzaci a jsou schopni hovořit prakticky s kýmkoliv, hluboko uvnitř je často svírá nervozita byť jen ze setkání s druhou osobou.

Rak – Manipulátor

Loajální a sympatičtí, takoví jsou raci. Jejich slabostí je však touha manipulovat s lidmi. Jste v tom přitom tak přesvědčiví a houževnatí, že si toho druhá strana téměř ani nevšimne. Manipulace je pro vás stejně přirozená jako dýchání.

Lev – Lenoch

Hrdý a zářivý lev se rád vyhřívá ve světle reflektorů. Ve skutečnosti však je vaší největší slabostí lenost a pohodlnost. Sebestřední a tvrdohlaví lvi se totiž pohybují jenom tehdy, kdy už není vyhnutí. Proto rádi pracují s chytrostí, avšak tak, aby se nemuseli příliš snažit.

Panna – Hnidopich

Analytická, praktická a pracovitá panna je vůči sobě nesmírně kritická. Tuto vlastnost ale ráda obrací i proti ostatním. Ráda váš plán rozebere na mikročástice a porýpe se v něm často víc, než by vám bylo milé. Poukazování na chyby ostatních je jednou z nejoblíbenějších činností panny.

Váhy – Pasivně agresivní

Diplomatické a konfliktu se vyhýbající panny na svou povahu doplácejí. Tím, že se zuby nehty vyhýbají násilí, často drží svůj nesouhlas uvnitř sebe, což vede k pasivně agresivnímu chování. A můžete se vsadit, že vám váhy nikdy žádnou nespravedlnost nezapomenou. Jsou mistry v pomalém pouštění jedu.

Štír – Uspořádaný

I když jsou štíři vášniví a odvážní, zároveň velmi touží po stabilitě. Jsou sice proslulí svou vášnivostí, žárlivostí a dokonce sklony k násilí, ale ve skutečnosti v hloubi duše touží po něčem přesně opačném. On sám bývá tajuplný, ale nenávidí nepoctivost. Velmi si cení pravdy a dlouholetých přátelství. Touží po nudném životě, aby mohli být jeho nejzajímavější částí.

Střelec – Rovnostářský

Jste upřímná osoba, která komukoliv řekne cokoliv, bez ohledu na politickou korektnost. To pak vede k tomu, že si s lidmi neberete servítky a měříte stejným metrem všem, bez ohledu na jejich individuální možnosti. Na druhou stranu vyznáváte filozofii svobody a idealismu. Nemyslíte si, že mezi lidmi by se měly dělat rozdíly.

Kozoroh – Pesimista

Zodpovědnost a sebeovládání. To jsou dvě základní charakteristiky kozorohů. Tyto vlastnosti však plynou z hlubokého strachu. Máte sklon vidět svět v černých barvách, což vás motivuje k tomu, abyste vedli svůj život tak, abyste se špatným koncům vyhnuli. To z vás činí skvělé manažery. Zároveň však rychle klesáte na mysli, pokud se věci nevyvíjejí tak, jak byste od nich očekávali.

Obrázky: Freepik