Nedejte žmolkům šanci. Fígle na praní od zkušených žen v domácnosti

Domácí život je plný nástrah a potíží. Každý den v naší domácnosti bojujeme s menším či větším problémem a jeho řešení zpravidla hledáme na internetu. My bychom vám dnes rádi s jedním takovým rádi pomohli a poskytli cenné rady. A sice jak předcházet, popřípadě odstranit žmolky na našem oblečení. Stačí se naučit lépe používat pračku a znát ty správné triky.

Žmolky jsou běžným problémem

Zdá se, že se jedná o nevyhnutelný problém. Je však možné takovým potížím s prádlem předcházet přijetím správných opatření. Znalost určitých pravidel udrží vaše prádlo i nadále hebké a hladké. Existuje základní pravidlo, jak se žmolkům zcela vyhnout.

Neperte ručníky s ostatním prádlem

Hlavní příčinou výskytu žmolků na látce je zanedbání základního pravidla praní. Pokud se vám nedaří rozdělit prádlo podle barev, druhu látky, textury, je pravděpodobnější, že se žmolky objeví. Proto je důležité nikdy nemíchat ručníky s ostatním prádlem. Stejně tak je dobré nahlédnout do pračky a podívat se na nahromaděný prach, chmýří, zbytky látky a po každém praní buben minimálně vytřít.

Správný prací prostředek

Používejte to, co je pro vaše oblečení nejlepší. Vždy raději volte tekutý prací prostředek než prací prášek. Respektujte také hmotnost prádla, kterou je spotřebič schopen pojmout a řádně vyprat.

Co dělat, když se žmolky na oblečení již vyskytly?

Způsobů je hned několik. Nejdříve je ale nutné podotknout, že byste se měli vyhnout nůžkám. Žmolky rozhodně za žádnou cenu neodstřihávejte. Můžete zkusit svou trpělivost a použít pinzetu, stejně tak dobrý a rychlejší je i holicí strojek, jímž můžete jemně přejíždět přes tkaniny a dokonce můžete použít i houbičku na nádobí. Drsná strana je vynikajícím nástrojem, jak žmolky odstranit.

Obrázky: Freepik