Přírodní pomoc při odvykání kouření. Vyčistěte své plíce a nastartujte se na život bez cigaret

Dali jste si novoroční předsevzetí, že přestanete kouřit a už teď víte, že to bude velice náročný proces? Nevěste hlavu. Kouření je závislost, takže zbavit se jí nikdy není snadné. Ovšem spousta bývalých kuřáků dnes tvrdí, že pokud skutečně chcete přestat kouřit, tak to dokážete, a rozhodně to stojí za to. Proto bychom vám chtěli začátek odvykání trochu usnadnit a říct vám o receptu, který efektivně vyčistí vaše plíce. Sice se nekuřákem nestanete přes noc, ale rozhodně se vám bude lépe dýchat, což je skvělá motivace pro další kroky.

Kouření a zdravotní problémy

Kouření je obvykle spojováno s plicními chorobami, ale srdce je orgán, který je stejně závislý na návykových látkách. Kouření zvyšuje krevní tlak, stahuje žíly a nutí srdce pracovat silněji.

Kuřáci umírají na rakovinu plic 12krát častěji než nekuřáci. Astma se také vyskytuje mnohem četněji. To jsou nejhlavnější zdravotní komplikace, kouření ale ovlivňuje i krev, močový měchýř, ledviny, hrtan, játra a mnoho dalších orgánů, které přicházejí do styku s látkami vdechovanými kouřem.

Jak vyčistit své plíce?

Lék se dle ingrediencí nebude zdát příliš chutný, ale věřte, že o to více je účinný. Připravte si 400 g cibule, kousek zázvoru, 2 lžíce kurkumy a 400 g medu. To vše na 1 litr vody.

Vodu povařte, přidejte nasekaný zázvor a cibuli. Vařte a poté přisypte kurkumu. Nechte tak dlouho na plotně, dokud se objem nesníží na polovinu. Následně odvar přeceďte přes tenkou látku a nechte vychladnout. Ochuťte medem.

Nápoj skladujte v lednici a konzumujte lžíci každé ráno a večer v době nejméně dvou hodin po jídle. Jedná se o skvělý detox pro ty, kteří přestávají s kouřením.

Účinné látky

“Léčba” pomůže rychleji vyčistit plíce díky obsahu účinných látek v jednotlivých složkách. Cibule je antioxidant a má protirakovinné vlastnosti, zastavuje růst rakovinných buněk. Zázvor čistí plíce od přetrvávajících sekretů. Kurkuma má antibakteriální, antivirové a také protirakovinné vlastnosti.

Obrázky: Freepik