Pampeliška – bylina silná v boji proti rakovině i obyčejnému nachlazení. Jak si vyrobit domácí pampeliškový sirup

Pampeliška je velmi oblíbenou rostlinou již tisíce let a pro své léčivé vlastnosti je používána k léčbě různých onemocnění už od pradávna. Čistí játra, stimuluje tvorbu žluči, reguluje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá při alergiích a je skutečně velkým pomocníkem pro těhotné ženy a ženy v období menopauzy. Sběr pampelišek je nejlepší na jaře v dubnu na místech, která nejsou příliš znečištěná.

Její nejužitečnější částí je stonek, protože léčí cukrovku, čistí krev, hlídá metabolismus a pomáhá při potížích se žaludkem. Listy jsou bohaté na vitamíny a mohou být přidávány do různých pokrmů, které vám pomohou při hubnutí a dodají potřebné živiny. Květy pampelišek se využívají k přípravě sirupů, jež zlepšují trávení a zmírňují kašel. Kořeny jsou velmi prospěšné v boji proti rakovině a pro játra, žlučník, ledviny, lymfy a pomáhají během léčby zácpy, akné, hepatitidy, revmatismu, cyst, nádorů a rakoviny. Zvláště jsou užitečné při ženských onemocněních a problémech spojených s kojením. Nejlépe je připravíte, pokud je nasekáte, dáte na 15 dní schnout na čerstvý vzduch a poté uložíte do sklenice na tmavé a chladné místo.

Jak si připravit sirup z pampelišek

Ingredience:

  • 400 žlutých pampelišek
  • 4 nakrájené citróny na plátky
  • 4 nakrájené pomeranče na plátky
  • 3 l vody

Postup:

Všechny složky vložte do vody a nechte namočené na 24 hodin. Poté přidejte 2 šálky cukru a provařte na půl minuty. Jakmile bude směs hustá, přelijte ji do sterilizovaných nádob. Konzumujte jako lék na běžné nachlazení, kašel a bronchitidu.

Jak si připravit čaj z pampelišek

Pampeliškový čaj se vyrábí ze sušených, jemně nasekaných, mletých listů. Na jednu porci čaje by měla přijít polovina čajové lžičky, kterou zalijete horkou vodou. Můžete části pampelišek také kombinovat, například smíchejte 60 g sušených listů se 30 g sušeného pampeliškového kořene. Zalijte 2,5 l vody, přidejte trochu soli a nechte provařit na 20 minut. Přeceďte a pijte 3 sklenice denně.

Jak se vám dnešní recept líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun