Aspirin a citrón – dvě hlavní složky domácí pleťové masky, která vám pomůže v boji proti akné

Síla aspirinu spočívá v tom, že obsahuje kyselinu salicylovou, která působí na naši pokožku téměř zázračně. Proto je důležité, abyste se nesnažili jej nahradit něčím jiným, například ibuprofenem, pokud nemáte aspirin zrovna doma. Neváhejte a zajděte si pro něj do lékárny, abyste si mohli vyrobit tuto efektivní masku.

Ingredience:

  • 1 citrón
  • 6 tablet aspirinu
  • 2 PL přírodního medu
  • jedlá soda

Postup:

Tablety aspirinu rozdrťte na tvrdém povrchu pomocí nože nebo dna hrnku. Vložte jemný prášek do malé misky a přidejte asi 2 lžíce čerstvé citrónové šťávy. Aspirin by se měl v tekutině rozpustit. Míchejte dohladka a poté spojte s medem. Naneste na obličej a nechte působit asi 20 minut. Následně si opláchněte tvář teplou vodou a pomocí vatového tampónku nebo hadříku naneste na pleť jedlou sodu. V případě potřeby aplikujte hydratační krém.

Proč je maska tak účinná proti akné?

Kyselina acetylsalicylová, obsažená v aspirinu, je jedničkou mezi složky, které se nacházejí v pleťových maskách nebo peelingu. Citrónová šťáva má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají proti akné a vyrovná tón pleti. Med zklidňuje pokožku a bojuje s infekcemi, jež jsou příčinou akné. Zároveň neucpává póry, což je veliká výhoda. Jedlá soda dokonale odstraní zbytky masky a zanechá pocit jemné pokožky.

Než se pustíte do této kosmetické kůry, pamatujte na to, že každá pleť reaguje jinak. Otestujte proto směs na malé ploše kůže a pokud dojde k podráždění, nepoužívejte ji. Je-li vše v pořádku, aplikujte masku dvakrát týdně.

Co říkáte na dnešní tip? Neváhejte jej sdílet mezi svými kamarádkami, které trápí špatná pleť.

Zdroj: interesno.fun