Party jídlo na večírek v době pandemie

Velké narozeninové oslavy a rodinné party v restauracích si v současné době nedopřejete. Nicméně užít si oslavu doma můžete i navzdory pandemii. Bude sice trochu jiná a dá asi i víc práce, ale proběhnout může. Potřebovat budete hodně dobrého jídla a pití a dobrou náladu.

Inspirace pro party jídlo není nikdy dost. Konkrétní volba je však závislá na tom, kdo bude přítomen. Jiné jídlo budete připravovat na dětskou oslavu a jiné na party pro dospělé. Lišit by se tak měl i nákupní seznam nebo výběr cateringové firmy. 

Zatímco při přípravě dětského menu by jídlo na party mělo být zdravější a plné málo kořeněných pokrmů, narozeninové jídlo pro dospělé nemá žádné limity. Důležité je udělat si radost a dát si to, co máte rádi. Jestli tuto podmínku naplňují nezdravé dobroty, klidně si je dopřejte. 

Připravte si dobroty, které vám chutnají, a nešetřete druhy. Myslete na to, že co chutná jednomu, nemusí chutnat druhému. Vzhledem k tomu, že víte, kdo dorazí, také víte, co mají rádi a tomu můžete menu přizpůsobit.

Část tabule vyhraďte pro teplé jídlo na oslavu. Rozhodnout se můžete pro grilování na terase, přihřívané hrnce na plotně nebo lorny na svátečním stole. Záleží na vás, jak teplý raut pojmete, ale pamatujte si, že je zásadní. Bez teplého jídla by totiž oslava byla jen běžným posezením u kávy nebo vína.

Party občerstvení pro dospělé

Než se do výroby občerstvení pro dospělé hosty vrhnete, zeptejte se pozvaných hostů, co mají rádi, jestli jsou na něco alergičtí nebo jestli něco nejí. Usnadní vám to práci při skládání menu. Nezapomeňte připravit také o oblíbené alkoholické i nealkoholické nápoje. V druhém případě platí, že plusové body získáte za nápoje domácí výroby.

Že si pořád nevíte rady, jak menu připravit? Máme pro vás inspiraci:

Předkrm

  • Špízy Capresse  (mozzarelly a mini rajčátka)
  • Zeleninové hranolky s dipem ze zakysané smetany a sýru

Hlavní chod

  • Grilovaný losos nebo tuňák s bylinkami a pečenými bramborami
  • Sýr Raclette s bramborami nebo topinkami
  • Kuřecí steaky na bylinkovém másle s focacciou
  • Grilovaná krkovice s opečenou zeleninou

K průběžnému mlsání

  • Párečky nebo mleté maso v listovém těstě
  • Sýrové sušenky
  • Mix oblíbených sýrů 
  • Tyčinky z listového těsta

Jak na oslavu v době pandemie?

Oslavy, stejně jako ostatní věci se změnily. Pandemie nás donutila změnit zvyky a naučit se nové věci. Jednou z dovedností, které jsme si museli osvojit, je vaření. Pokud se však bojíte, že by se vám menu nemuselo podařit nebo se bojíte do vaření pustit sami, využijte možnost dovážky z vaší oblíbené restaurace. 

Restauratéři jistě budou vděční za sebemenší podporu v podobě objednávky po telefonu, přes mobilní aplikaci nebo web. Jídlo si pak můžete vyzvednout buď osobně, nebo si ho nechat dovézt. Servírování a ochutnávání už bude na vás, ale to je ta příjemnější část večera. Kromě toho se nemusíte zabývat mytím nádobí, nebo alespoň nádobí po vaření. Sklenice, talíře a tácky budete muset obstarat i tak.