Patříte-li mezi ty, kteří nenávidí žehlení, pak tento jednoduchý trik s kostky ledu jistě oceníte

Pokud nemáte na žehlení čas nebo vás vyloženě nebaví, ale potřebujete mít prádlo čerstvě vyprané i dobře vyžehlené, existuje jeden malý trik, který nevyžaduje ani žehlící prkno ani hodiny stání u hromady nevyžehleného prádla. A co je úplně nejlepší – nebude vás stát ani korunu. Položte do sušičky 2 – 3 kostky ledu a nastavte na vysokou teplotu na několik málo minut – záhyby na oblečení by se měly vyrovnat.

Celé kouzlo spočívá v roztavení kostek ledu v horké sušičce, kde se poté změní na vodu a následně na páru. Jediné, co je třeba dodržet a mít na paměti, že byste sušičku neměli přeplňovat. Pár košil, triček a kalhot je správné množství. Ovšem to není jediný trik. Existuje mnohem více způsobů, jak se zbavit otravného žehlení nebo jak si pomoci k lepšímu, barevnějšímu a měkčímu prádlu.

 

Jakmile oblečení vytáhnete se spotřebiče, okamžitě jej pověste. Využijete ještě načerpané teplo a zabráníte tak oděvu, aby se na některých místech pomačkal. Dokonce už při praní si můžete ušetřit práci od žehlení. Klíčem je adekvátní množství pracího prostředku – ani málo, ani příliš. Stejně mají někteří lidé odzkoušený fén na vlasy jako náhradu žehličky nebo přejíždění mokrým ručníkem přes záhyby na oblečení. Mnoho odborníků také tvrdí, že sůl v prádle může pomoci barvám být mnohem živější. Pro měkčí prádlo zapomeňte na různá změkčovadla, ale použijte ocet. Funguje lépe a nemusíte se vůbec bát jeho zápachu. Nic nejde cítit.

Jak se vám dnešní článek líbil? Podělte se o něj i s jinými hospodyňkami, ať mají více času pro sebe a nemusí jej trávit u žehlícího prkna.

Zdroj: dailymail.co.uk