Péče o domácí mazlíčky během koronavirové pandemie

Domácí zvířata vyžadují zvláštní péči, především v takové krizové situaci, ve které se nacházíme dnes. Nemají rozum z toho, co se ve světě děje, jediné, co je zajímá, je být se svým páníčkem, dostat pravidelný přísun jídla a pití a mít možnost se vyvenčit. Jak by tedy soužití s nimi v období koronavirové pandemie mělo vypadat a jaká pravidla byste měli dodržovat při venčení?

Péče o domácí zvířata během pandemie

Existuje několik pokynů, jak pečovat o zvířata během pandemie COVID-19. Majitelé se však obávají zejména psů, kteří vyžadují pravidelný čas strávený venku, a koček, jež se volně toulají kdekoli se jim zrovna zachce. V současné době odborníci radí, že by lidé měli zacházet se svými zvířecími společníky stejným způsobem jako k ostatními členy rodiny. To platí zejména tehdy, je-li osoba uvnitř domácnosti nemocná a je třeba, aby se izolovala od ostatních, včetně domácích zvířat. Žádné výjimky neexistují.

Venčení

V rámci venčení byste měli mít psa vždy na vodítku a udržovat doporučenou vzdálenost od ostatních osob nejméně 2 metry. Vyhněte se psím parkům nebo veřejným místům, kde se shromažďuje více lidí se psy. U koček dbejte na to, aby zůstávaly co nejvíce doma, i když si moc dobře uvědomujeme, že zrovna u šelem se jedná o obtížný úkol.

Obrázky: Freepik