Důležitá péče o vlastní tělo pro vytížené a tvrdě pracující podnikatelé

Jako podnikatelé se musíte často vyrovnávat s neobvyklou pracovní dobou, časovou náročností, tlakem, rizikem selhání, nepravidelnými příjmy a nedostatkem společenských vztahů. Počet malých podnikatelů a obchodníků každým dnem stoupá a prioritní péče o sebe je nedílnou součástí úspěchu. Pomůže vám udržet si fyzické, duševní i emocionální zdraví. Budete se cítit svěží a uvolnění a budete tak přijímat pracovní povinnosti mnohem zdatněji. Stačí dodržovat pár jednoduchých metod, které vás udrží bdělými, odpočinutými a zdravými.

  • Snížíte hladinu stresu.
  • Zlepšíte kreativitu a jasnost.
  • Zvýšíte produktivitu.
  • Zlepšíte duševní zdraví.

Ujistěte se, že dostatečně spíte

Všichni to víme, všichni to všude čteme a slyšíme, ale přesto spánek ve většině případech zanedbáváme. My se budeme také opakovat a zdůrazňujeme, že je důležité, abyste našli způsob, jak si ve vašem rozvrhu vyhradit 8 hodin pro spánek. Uvidíte, jak pytle a tmavé kruhy pod očima rázem zmizí.

Zůstaňte hydratovaní

Říká se, že pít hodně vody je řešením všech vašich problémů. A je to pravda. Začněte se 7 – 8 sklenicemi vody denně. Uvidíte, jak se kvalita vašeho života zázračně zlepší.

Vyživujte své tělo

Nevynechávejte jídlo. Nikdy. Za žádných okolností. Zaměřte se na konzumaci nízkotučných bílkovin, zdravých tuků a spousty ovoce a zeleniny.

Setřeste to ze sebe všechno

Zřejmě není třeba vám vyprávět o všech výhodách cvičení, všichni známe alespoň polovinu z nich. Nemusíte zrovna běhat maratón, ale naučte se zapojit cvičení do své denní rutiny, ať už je to tanec nebo sport.

Obklopte se lidmi, co vás podporují

Kreativní lidé potřebují kolem sebe lidi, co je budou podporovat a stejně smýšlet. Travte více času se svými blízkými, kteří vám dodají opět sílu, jakmile budete mít pocit, že jste ji ztratili.

Odměňte se

Vždy je důležité, abyste si našli čas sami pro sebe. Dělejte vše, co byste chtěli dělat – čtení, psaní, sledování hloupých filmů nebo prostě a jednoduše nemusíte dělat vůbec nic.

A co je ještě třeba si zapamatovat?

  • Když jste zaplaveni prací, zpomalte.
  • Dostatečně se nabijte energií pro vaše obchodní služby.
  • Vypracujte si svůj pracovní plán s opatrností.
  • Více komunikujte a méně slibujte svým klientům.
  • Pochopte, že čas je konečný a že můžete za den dosáhnout jen určité míry povinností.

zdroj: banter.fun