Postrádáte smysl života a cítíte se nešťastní? Vyvarujte se těmto 6 chybám v každodenním životě a nalezněte ztracené štěstí!

Říká se, že štěstí je neurčitý pojem, protože každý z nás má o štěstí jiné představy. Vědci ale nesouhlasí. Vědí, co nás uspokojí a co nás také rozesmutní. Někdy se cítíme hrozně kvůli každodenním věcem a zvykům, kterých si ani nevšimneme, že děláme. Čemu bychom se měli v našich životech vyhnout, abychom byli zase šťastní?

Neustále jen sedíme

Dnes je sedavý životní styl běžnou záležitostí. Ve večerních hodinách jedeme domů autem nebo veřejnou dopravou a doma se pak opět usadíme k televizi nebo počítači. Bez pohybu se snižuje hladina endorfinů a dalších hormonů zodpovědných za naše štěstí. Každodenní 30minutové procházky nebo cvičení 2x týdně vás učiní energičtějšími a spokojenějšími bez ohledu na to, co se ve vašem životě zrovna děje.

Většinu času trávíme uvnitř

Pokud strávíte nějaký čas venku na neznámém místě, budete šťastnější a vaše sebevědomí se zlepší. Psychologové nazývají tuto metodu „dobrodružná terapie“. Nezáleží na tom, jestli vycestujete do jiné země nebo do sousední vesnice, kde jste nikdy nebyli, v každém případě se budete cítit více šťastní.

Nevěnujeme pozornost věcem, které se kolem nás dějí

Je skutečně důležité věnovat pozornost nejen tomu, co děláme, ale také jak to děláme. Pokud budete naštvaní, že si musíte uklidit dům, budete se poté cítit vyčerpaně, pokud ale úklid vaší domácnosti pojmete tak, že jste rádi, že budete mít konečně uklizeno, budete se pak cítit uvolněněji. Naše schopnost žít teď a tady bez obav, lítosti a myšlenek, které by nás rušily, dělají náš život mnohem zajímavější.

Neustále něco jíme

Chceme-li, aby náš život měl smysl, musíme nejen brát, ale i dávat. Laskavé skutky nás uspokojí a způsobí, že se budeme cítit významní. I ty nejmenší skutky nás mohou rozveselit. Koupení malého dárku, psaní poznámek nebo dokonce vymalování stěny, to je vše, co nás vede k domněnce, že máme v tomto životě smysl a že nás někdo potřebuje.

Straníme se ostatních

Každý potřebuje jednou za čas patřit do nějaké skupiny. Nemluvíme jen o našich nejbližších přátelích a rodině, ale o spojení s jinými lidmi. Podle různých studií nám začlenění pomáhá porazit nemoci, snižuje úroveň stresu a zvyšuje pocit sebejistoty.

Nic netvoříme

Kreativní záliby potřebujeme nejen kvůli penězům, ale také pro naše zdraví. Proces tvoření snižuje úroveň stresu, zlepšuje naši náladu a pomáhá nám bojovat proti depresi. Nezapomínejte, že tvořivost není jen o zpěvu nebo malování, může to být cokoli, co vás bude bavit. Na štěstí nemusíte dřít, skládá se z drobných věcí, které vás učiní šťastnými.

zdroj: brightside.me