Postrádáte smysl života a cítíte se nešťastní? Vyvarujte se těmto 6 chybám v každodenním životě a nalezněte ztracené štěstí!

Říká se, že štěstí je neurčitý pojem, protože každý z nás má o štěstí jiné představy. Vědci ale nesouhlasí. Vědí, co nás uspokojí a co nás také rozesmutní. Někdy se cítíme hrozně kvůli každodenním věcem a zvykům, kterých si ani nevšimneme, že děláme. Čemu bychom se měli v našich životech vyhnout, abychom byli zase šťastní?

Neustále jen sedíme

Dnes je sedavý životní styl běžnou záležitostí. Ve večerních hodinách jedeme domů autem nebo veřejnou dopravou a doma se pak opět usadíme k televizi nebo počítači. Bez pohybu se snižuje hladina endorfinů a dalších hormonů zodpovědných za naše štěstí. Každodenní 30minutové procházky nebo cvičení 2x týdně vás učiní energičtějšími a spokojenějšími bez ohledu na to, co se ve vašem životě zrovna děje.

Většinu času trávíme uvnitř

Pokud strávíte nějaký čas venku na neznámém místě, budete šťastnější a vaše sebevědomí se zlepší. Psychologové nazývají tuto metodu „dobrodružná terapie“. Nezáleží na tom, jestli vycestujete do jiné země nebo do sousední vesnice, kde jste nikdy nebyli, v každém případě se budete cítit více šťastní.

Nevěnujeme pozornost věcem, které se kolem nás dějí

Je skutečně důležité věnovat pozornost nejen tomu, co děláme, ale také jak to děláme. Pokud budete naštvaní, že si musíte uklidit dům, budete se poté cítit vyčerpaně, pokud ale úklid vaší domácnosti pojmete tak, že jste rádi, že budete mít konečně uklizeno, budete se pak cítit uvolněněji. Naše schopnost žít teď a tady bez obav, lítosti a myšlenek, které by nás rušily, dělají náš život mnohem zajímavější.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce