Pejsek kvůli své slepotě nemohl najít žádné psí přátele. Jednoho dne se ale dostal do rodiny, kde získal mnohem víc než jen přátelství!

Amos a Toby, dva nerozluční přátelé, kde silnější a zdravější chrání slabšího a nemocného. Ačkoli byl Toby před Amosem zpočátku na pozoru, když jej jeho majitel Jess přivedl ze záchranného centra, nakonec se stal Amosovým milujícím přítelem a ochranářem.

Amos se totiž narodil slepý a Jess moc dobře věděl, že pro něj bude obtížné najít nový domov. „Toby byl tím nejlepším dárkem, jaký jsem kdy mohl dostat. Je velmi nezávislý a má rád svůj vlastní prostor, takže jsem se trochu obával, jak bude na Amose reagovat. Nejdříve vrčel a poté ho začal ignorovat. Amos pocházel z chovné stanice, takže příliš nevěděl, jak se chovat k jiným psům.“

„Po pár dnech jsem si všiml, že Amos nemůže najít svou misku s vodou a Toby neváhal a přistrčil mu ji. V tu chvíli jsem věděl, že Amose už nevrátím. Toby se stal jeho jediným přítelem.“ vypráví Jess.

Amos potřeboval operaci očí, které musely být odstraněny, ale naštěstí měl Tobyho, jenž věrně stál po jeho boku a chránil jej. Jess dodává: „Když jsme šli na procházku, Amos byl velmi vyděšený, především z neznámých zvuků. Toby rychle poznal, že Amos potřebuje pomoc a kdykoliv se zastavil, lehl si vedle něj a čekal, až bude připraven pokračovat v cestě.

Hlavním Amosovým problémem je, že kvůli svému postižení neumí komunikovat s jinými psy, takže nemá žádné jiné přátele. Toby je jak jeho přítelem, tak i bodyguardem.“

Podívejte se na nerozlučnou psí dvojku na níže uvedeném videu:

Co říkáte na toto úžasné přátelství? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: catersnews.com