Pejsek se několikrát pokusil dostat na gauč ke svému majiteli. Při posledním pokusu už začal být trochu nervózní

Na internetu můžete nalézt tuny vtipných videí s domácími mazlíčky. Vlastně i s divokými. Ovšem i přesto podobné snímky nikdy neomrzí. Roztomilosti a radosti není na světě nikdy dost a zvířata často navozují na našich tvářích široké úsměvy. Ne jinak je tomu i u tohoto francouzského buldočka.

Pejsek toužil po odpočinku se svým majitelem

Tento extrémně roztomilý francouzský buldoček opravdu chtěl strávit nějaký čas se svým majitelem a společně s ním si pohodlně odpočinout na gauči. Rozhodně se nebál požádat o to, co chtěl. Bohužel jeho přání nebylo vyhověno. Ale když to udělal víckrát za sebou, už to nevydržel a začal být mírně nervózní, možná až nevrlý. Vždyť toho zase tolik nechtěl. Navíc, jak můžete říct ne někomu tak roztomilému?

Smí pes na gauč?

Když svého pejska pustíte na gauč nebo postel, jejich instinkt jim napoví, že jsou v hierarchii na stejné úrovni jako vy. U některých psů to může vést k teritoriálnímu chování. Znamená to však, že byste jej neměli na gauč nikdy brát? Spousta lidí rozlišuje rozdíl mezi pohovkou a postelí. Na gauč pes může, ale do postele ne. Ovšem psi v tom často nevidí rozdíl, jsou tedy zbytečně zmatení.

Každopádně váš mazlíček chce za vámi. Pokud tedy odpočíváte na gauči, chce k vám, sedět později na vašem místě, šířit svůj pach po celé pohovce, aby ukázal, že k němu patříte. Je-li to málo, bude mít tendenci sedat přímo na vás.

Odolali byste?

Teorie a praxe jsou však často dvě odlišné věci. Při pořízení pejska můžete být přesvědčení o tom, co jim nikdy, za žádnou cenu, nedovolíte a co ano. Ale pak stačí jeden pohled a jste naprosto v jejich moci. Jen uznejte sami. Garantujeme vám, že za 53 vteřin po zhlédnutí videa budete prskat smíchy a v hlavě vám poběží, jak je buldoček roztomilý.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalchannel.co